خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12401
۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۳۲

۹۶ استخر خاکی پرورش ماهی در روستاهای سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود

۹۶ استخر خاکی پرورش ماهی در روستاهای سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۹۶ استخر خاکی پرورش ماهی به‌منظور ایجاد اشتغال برای روستاییان سیستان تا پایان امسال احداث و تجهیز خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، ماندانا زنگنه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ۹۶ استخر خاکی پرورش ماهی به‌منظور ایجاد اشتغال برای روستاییان سیستان تا پایان امسال احداث و تجهیز خواهد شد.

زنگنه افزود: این اقدام با پیگیری‌های استانداری سیستان و بلوچستان و بر اساس تفاهم‌نامه مشترک بین قرارگاه منطقه‌ای قدس، بنیاد هاسب و اداره کل شیلات استان برای تحقق فرمان‌های مقام معظم رهبری درزمینهٔ جهش تولید و ایجاد اشتغال محقق شد.

وی بیان کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه استخرهای خاکی پرورش ماهی در مکان‌های شناسایی‌شده از سوی قرارگاه منطقه‌ای قدس نزسا ساخته می‌شوند و تأمین و توزیع ۹۶ دستگاه هواده آماده استفاده از سوی بنیاد هاسب ازجمله تعهدات این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: شناسایی و معرفی استخرهای واجد شرایط، برگزاری دوره‌های آموزشی برای آبزی پروران، تأمین بچه ماهی و سایر نهاده‌ها به همراه نظارت بر فرآیند آبزی‌پروری و معرفی آبزی پروران برای انجام امور بیمه از تعهدات اداره شیلات استان است و سازمان جهاد کشاورزی نیز بر انجام این تعهدات چندجانبه نظارت خواهد داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha