خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12419
۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۲۳:۴۵
دادستان چابهار در بازدید از محل فوت چهار کودک بخش پیرسهراب مطرح کرد؛

مسببان فوت چهار کودک چابهاری منتظر برخورد قاطع قانون باشند

مسببان فوت چهار کودک چابهاری منتظر برخورد قاطع قانون باشند
دادستان چابهار با اشاره به جان‌باختن چهار کودک بر اثر ریزش دیواره خاکی در بخش پیرسهراب چابهار با تأکید بر اینکه مسببان فوت چهار کودک چابهاری منتظر برخورد قاطع قانون باشند گفت: برای این موضوع شعبه ویژه‌ای تشکیل می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، محمد مشهدی در بازدید از محل جان‌باختن چهار کودک چابهاری بر اثر ریزش دیواره خاکی در روستای اسحاق بازار بخش پیرسهراب اظهار داشت: مطلع شدیم چهار کودک مظلوم که برای بازی به این کانال خاکی رفته بودند بر اثر ریزش بخشی از دیواره، به زیر آوار رفتند و جان‌باختند و امروز بازدید میدانی را انجام دادیم تا مقصران و مسببان این حادثه شناسایی شوند.

دادستان گفت: در این خصوص دستورات اولیه‌ای که صادر شد در راستای حصار کشی و پلمی این مکان بود که از حادثه‌های این‌چنینی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: راجع به تشکیل پرونده قضایی دستورات لازم داده‌شده است و دستگاه قضایی با جدیت موضوع را بررسی می‌کند و همان‌طور مشخص است مسببان این حادثه چندین نفر خواهند بود که به تخلفات آن‌ها رسیدگی می‌شود، خصوصاً به پرونده شخصی که این گودبرداری غیراصولی و غیرمجاز را انجام داده است به‌طور ویژه رسیدگی خواهد شد.

مشهدی تأکید کرد: متأسفانه دهیار این حوزه می‌بایست تخلف انجام‌شده را به بخشداری شهرستان اطلاع می‌داد که این کار را انجام نداده است.

دادستان گفت: چون این کانال در حریم جاده حفرشده است، اداره راه و شهرسازی هم باید نظارت می‌کرد که در این زمینه هم کوتاهی شده است.

وی تأکید کرد: با قاطعیت با مسببان حادثه برخورد خواهد شد و در این مورد شعبه ویژه‌ای تعیین می‌شود. امیدواریم از بروز چنین حوادثی در حوزه شهرستان چابهار جلوگیری شود.

به گفته دادستان چابهار، اگر مسببان این حادثه جزو مسئولان باشند قطعاً مصداق بارز ترک فعل بوده و مطابق دستورالعمل قوه قضاییه برخورد دقیق و قاطعی انجام خواهد شد.

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در دستوری صریح مدیران کل مدیریت بحران و بازرسی استانداری را مأمور کرده با حضور میدانی در محل وقوع حادثه ضمن عیادت از مصدومان و همدردی با خانواده‌های داغدار گزارش کامل و جامع از چگونگی وقوع این حادثه را تهیه و ارائه کنند. این تیم امشب وارد چابهار شده و فردا صبح عازم منطقه پیرسهراب است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha