خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12425
۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۴۴
سرپرست بازارچه مرزی دریایی پسابندر عنوان‌ کرد:

آغاز فعالیت تنها بازارچه مرزی دریایی سیستان و بلوچستان تا دو هفته آینده

آغاز فعالیت تنها بازارچه مرزی دریایی سیستان و بلوچستان تا دو هفته آینده
سرپرست بازارچه مرزی دریایی پسابندر گفت: موقعیت مهم و استراتژیک تنها بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان نوید روزهای روشنی را برای صادرات و ایجاد اشتغال در پهنه سواحل مکران را می‌دهد این بازارچه با قرار گرفتن در نقطه صفر مرزی دریایی بین ایران و پاکستان نزدیک مسیر دریایی به بندر گوادر در پاکستان است.

به گزارش اس.بی پرس، شریف بادپا عنوان کرد: زیرساخت‌های اولیه ازجمله باسکول، دسترسی راه به اسکله اینترنت، استقرار گمرک و نیروی انسانی جهت راه‌اندازی و صادرات و واردات از این بازارچه در حال انجام است و امیدواریم تا دو هفته آتی اولین صادرات از بازارچه مرزی دریایی پسابندر آغاز شود.

وی گفت: انتظار می‌رود در مرحله ابتدای صادرات و طبق پیش‌بینی روزانه ۲۵۰۰ تن انواع کالا مجاز که طبق توافق بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از این بازارچه صادر شود.

سرپرست بازارچه مرزی دریایی پسابندر در ادامه گفت: شورای برنامه‌ریزی شهرستان دشتیاری مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه، گسترش و سطح صادرات بازارچه در نظر گرفته است امیدواریم که صد درصد اعتبارات اختصاص پیدا کند می‌توانیم همه زیرساخت‌های بازارچه را تکمیل و افزایش در صادرات و ایجاد اشتغال داشته باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha