خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12430
۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۶
تأکید ستاد کرونای سیستان و بلوچستان

ورود تمامی کارکنان و دانش آموزان به محل کار منوط به ارائه کارت معتبر تزریق واکسن

ورود تمامی کارکنان و دانش آموزان به محل کار منوط به ارائه کارت معتبر تزریق واکسن
ستاد بحران کرونای دانشگاه علوم ‌پزشکی زاهدان با موضوع واکسیناسیون کووید-19 اطلاعیه شماره 25 خود را در خصوص نحوه حضور کارکنان دستگاه‌های دولتی و دانش آموزان به محل کار و مدرسه را صادر کرد.

به گزارش اس.بی پرس، در این اطلاعیه آمده است؛

ورود تمامی دانش آموزان، آموزگاران و سایر کارکنان به‌تمامی مدارس دولتی و غیرانتفاعی منوط به ارائه کارت معتبر تزریق واکسن می‌باشد.

در صورت عدم ارائه کارت واکسن توسط این افراد، لازم تا تست PCR کرونا با نتیجه منفی به مسئول آموزشگاه ارائه شود و اعتبار هر تست منفی کرونا نیز 3 روز از تاریخ صدور می‌باشد. بدیهی است ورود تمامی دانش آموزان، آموزگاران و سایر کارکنان به‌تمامی مدارس دولتی و غیرانتفاعی در صورت مثبت بودن تست کرونا نیز ممنوع است.

مسئول هر آموزشگاه موظف است شرایط مناسب بهداشتی که از سوی مراکز بهداشت شهرستان‌های تابعه ابلاغ می‌شود و در رأس آن‌ها الزام تمامی حاضران در فضای آموزشگاه به استفاده از ماسک تنفسی، تأمین تهویه مناسب کلاس‌ها و فضاهای بسته، رعایت فاصله ایمن در جانمائی صندلی و نیمکت‌ها، فراهم نمودن امکان شستشوی صحیح دست‌ها، سقف زمانی جلسات و تعداد دانش آموزان حاضر در هر کلاس و یا مدرسه را فراهم نماید.

ورود تمامی کارکنان سازمان‌های دولتی نیز به محل کار منوط به ارائه کارت معتبر تزریق واکسن و یا تست منفی PCR در فاصله زمانی حداکثر 3 روز قبل می‌باشد.

به‌منظور جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده، علاوه بر سامانه الکترونیکی salamat.gov.ir که برای صدور کارت الکترونیکی واکسیناسیون کرونا در نظر گرفته‌شده است، کارت گواهی دریافت نوبت اول و نوبت دوم واکسن کرونا در تمامی مراکز واکسیناسیون پس از تزریق واکسن و با بررسی هویت فرد دریافت‌کننده صادر و به شخص دریافت‌کننده واکسن تحویل داده خواهد شد.

هم استانی‌های عزیز در صورت برخورد با هرگونه تخلف درزمینهٔ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا در مدارس و ادارات می‌توانند مراتب را از طریق سامانه ارتباطات مردمی سلامت و محیط و کار با شماره تلفن 190 اطلاع‌رسانی نمایند تا پیگیری لازم توسط بازرسان بهداشتی انجام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha