خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12446
۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۳:۳۷

هواشناسی نسبت به تقویت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان هشدار داد

هواشناسی نسبت به تقویت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان هشدار داد
رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ناپایداری جوی به شکل رگبار، رعدوبرق و باد شدید لحظه‌ای از بعدازظهر امروز سه‌شنبه در جنوب استان تقویت می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، علی ملاشاهی با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود منطقه اثر این سامانه شهرستان‌های فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، راسک، زرآباد، کنارک، دشتیاری، چابهار، جنوب سیب و سوران، سراوان، مهرستان، ایرانشهر، بمپور، دلگان و ارتفاعات خاش و تفتان باشد.

وی افزود: با توجه به همرفتی بودن سامانه و ریزش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها به‌ویژه در بعدازظهر و شب وجود دارد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به‌احتمال برخورد صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات، توصیه می‌شود از صعود به ارتفاعات و چرای دام خودداری شود.

وی گفت: با توجه به‌احتمال جریان یافتن رودخانه‌های خشک فصلی توصیه می‌شود در روزهای آینده از تردد در حاشیه رودخانه‌های منطقه فعالیت سامانه خودداری شود.

ملاشاهی اظهار داشت: انتظار می‌رود فعالیت سامانه تا اواخر وقت چهارشنبه به‌تناوب در نواحی جنوبی و مرکزی استان و برخی نقاط سواحل و روی دریا ادامه داشته باشد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha