خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12448
۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۸:۴۱
مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد:

تأیید حمله سایبری به سامانه‌های سوخت/ عادی شدن شرایط تا ساعاتی دیگر

تأیید حمله سایبری به سامانه‌های سوخت/ عادی شدن شرایط تا ساعاتی دیگر
مرکز ملی فضای مجازی با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تأیید حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور، از بازگشت سوخت‌رسانی به حالت عادی تا ساعاتی دیگر خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، از ساعتی قبل در شبکه‌های اجتماعی مسئله‌ای در خصوص تعطیلی جایگاه‌های بنزین در سطح شهر مطرح شد. برخی دلیل بروز این مشکل را حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کل کشور دانستند.

مرکز ملی فضای مجازی اکنون با تأیید این خبر، در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هم‌وطنان گرامی می‌رساند، ساعت ۱۱ صبح روز سه‌شنبه چهارم آبان ماه ۱۴۰۰ مرکز «افتا» گزارشی در خصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور اعلام کرده و به‌تبع آن جایگاه‌ها در ارائه خدمات سوخت‌رسانی از مدار خارج شدند.

در ادامه نیز گفته است: در همین راستا، دستگاه‌های ذی‌ربط در حال رفع مشکل ایجادشده هستند و تا ساعاتی دیگر خدمات سوخت‌رسانی به حالت عادی برخواهد گشت.

هم‌زمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در بیانیه جداگانه‌ای تأکید کرد که تمامی زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مشکلی در حال خدمات‌رسانی هستند.

در این بیانیه آمده است: در پی اختلال به وجود آمده در سامانه جایگاه‌های سوخت و نگرانی افکار عمومی از تسّری این اختلال به زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی به آگاهی می‌رساند تمام سامانه‌های ارتباطی و مخابراتی در سراسر کشور بدون هیچ‌گونه اختلالی در حال ارائه خدمات هستند.

این وزارتخانه خاطرنشان کرده است: بر اساس پیگیری‌های به‌عمل‌آمده و با تلاش کارشناسان وزارت نفت، اختلال به وجود آمده در سامانه‌های جایگاه‌های سوخت نیز در حال رفع است و در ساعات آینده به‌تدریج به حالت پایدار بازمی‌گردد.

به گزارش اس.بی پرس، از ظهر امروز مراجعین به جایگاه‌های سوخت کشور برای دریافت بنزین با کارت هوشمند سوخت با مشکل مواجه شدند.

علی فروزنده، سخنگوی وزارت نفت پیش‌ازاین با بیان اینکه سامانه کارت سوخت از مدار خارج‌شده است، گفته بود که سهمیه‌ها حفظ خواهد شد، زیرا سامانه آفلاین است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha