خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12462
۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۴۳

مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تن گذشت

مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از مرز یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تن گذشت
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: حجم مبادلات اقتصادی در پایانه‌های مرزی به یک‌میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۶۶ تن رسید.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بیشترین حجم مبادلات اقتصادی در پایانه مرزی میلک و میرجاوه علی‌رغم شیوع ویروس کرونا با ۹۱۹ هزار و ۷۹۶ تن کالا به صادرات اختصاص دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی عمده کالا‌های صادراتی از پایانه‌های مرزی استان را گاز مایع، هیدروکربن، بنزین، گازوئیل و مواد غذایی عنوان کرد و افزود: صادرات در این مدت توسط ۴۰ هزار و ۶۶ دستگاه کامیون انجام‌شده است.

کرد با اشاره به ظرفیت‌های صادراتی پایانه‌های مرزی استان گفت: مرز‌های طولانی آبی و خاکی، برخورداری از سابقه تاریخی در مبادلات تجاری، قرار داشتن در مهم‌ترین مسیر تجاری دنیای قدیم (جاده ابریشم) در کنار مراودات قومی، فرهنگی و اجتماعی مردم استان با مردمان آن‌سوی مرز موقعیت خاص صادراتی را برای این استان فراهم نموده است به‌طوری‌که با وجود شیوع کرونا شاهد مبادلات تجاری قابل‌توجه با کشور‌های منطقه هستیم.

مدیرکل راهدارای و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سیستان و بلوچستان مجموع ترانزیت کالا از پایانه‌های مرزی میرجاوه و میلک را در ۷ ماهه نخست امسال ۳۴۷ هزار و ۷۷ تن و واردات را ۱۴۷ هزار ۴۹۳ تن عنوان کرد.

کرد بر افزایش مبادلات اقتصادی سیستان و بلوچستان با کشور‌های افغانستان و پاکستان تأکید کرد و افزود: به‌منظور بهره‌گیری هر چه‌بهتر از ظرفیت‌های موجود، عملیات توسعه محوطه پایانه مرزی میلک و طرح توسعه سالن مسافری پایانه مرزی میر جاوه توسط این اداره کل در حال انجام است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha