خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12477
۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۹

۳۰ میلی‌متر باران در راسک سیستان و بلوچستان بارید

۳۰ میلی‌متر باران در راسک سیستان و بلوچستان بارید
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه‌روز گذشته بارش شدید باران، تندباد لحظه‌ای و رعدوبرق برخی مناطق استان را فراگرفت که بیشترین بارش با میزان ۳۰ میلی‌متر از شهر «راسک» در جنوب شرق این استان گزارش‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، دوست‌محمد کلیم اظهار داشت: همان‌طور که انتظار می‌رفت سامانه بارشی در بعدازظهر سه‌شنبه با رخدادهای رگبار، رعدوبرق و باد شدید لحظه‌ای در سیستان و بلوچستان ادامه یافت و سبب آب‌گرفتگی معابر و جریان یافتن برخی رودخانه‌های محلی شد.

وی افزود: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های هواشناسی و باران‌سنجی بیشترین بارش‌ها به ترتیب از ایستگاه‌های «راسک» با ۳۰، «مسکوتان و کشیک» ۱۸، «دارکان» ۱۲.۵، «چاهان» هفت و قصرقند پنج و نیم میلی‌متر بارش گزارش‌شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در برخی ایستگاه‌های هواشناسی جنوب استان نظیر نیکشهر، قصرقند و راسک تندباد لحظه‌ای یا رعدوبرق نیز روی‌داده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود امروز و به‌صورت پراکنده پنجشنبه نیز بارش‌های همرفتی در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق و ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان فعالیت کند.

کلیم تصریح کرد: با توجه به همرفتی بودن سامانه و ریزش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن موقتی رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها به‌ویژه در بعدازظهر و شب وجود دارد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha