خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12491
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۰۹:۴۰

سه کبدی کار سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی دعوت شدند

سه کبدی کار سیستان و بلوچستان به اردوی تیم ملی دعوت شدند
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: آرش اکبری، امیرمحمد ظفر دانش و ابراهیم حکیم شرف کبدی کاران استان برای حضور در رقابت‌های آسیایی به اردوی تیم ملی دعوت شدند.

به گزارش اس.بی پرس، ادهم کرد زابلی مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مقرر است نخستین دوره اردوی تیم ملی کبدی جهت حضور در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژوی کشور چین، هفت تا ۱۴ آبان در قزوین برگزار شود.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان سرزمین رستم پهلوانان افسانه‌ای ایران و خاستگاه کبدی کشور است افزود: کبدی‌کاران این استان به دلیل استعدادهای ویژه و توانمندی بالا همواره از اعضای تیم ملی برای حضور در رقابت‌های ملی و بین‌المللی بوده‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: افزون بر ۳۰۰ ورزشکار به‌طور سازمان‌یافته عضو هیئت کبدی سیستان و بلوچستان هستند.

افزون بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در قالب حدود ۵۰ هیئت استانی و ۵۰۰ هیئت شهرستانی در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

کبدی یا همان زو، یک بازی ایرانی، اصیل و منشأ آن بازی‌های بومی و محلی بوده و این رشته که نیاز به قدرت و مهارت دارد کاملاً ساده و کم‌هزینه است.

کبدی، یک بازی بیرون سالنی و سالنی پرتحرک و ترکیبی از کشتی و راگبی است، برای گرفتن مهاجم یا فرار از دست حریف در این بازی، به مهارت، انعطاف‌پذیری، چابکی، استقامت، حضور ذهن و جرئت نیاز است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha