خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12494
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۰:۰۰
بازگشایی مدارس منوط به رعایت شیوه‌نامه‌های پیشگیری از کرونا

معلمان نمی‌توانند بدون کارت واکسن در مدارس حاضر شوند

معلمان نمی‌توانند بدون کارت واکسن در مدارس حاضر شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در جلسه ستاد واکسیناسیون کرونا بیان کرد: تجربه فعلی دنیا نشان می‌دهد که هر جا استقبال از واکسن کرونا بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد بوده است موج‌های جدید همه‌گیری کرونا یا اتفاق نیفتاده و یا اینکه روند آن کند شده است.

به گزارش اس.بی پرس،  دکتر هاشمی شهری افزود: عدم تزریق واکسن کرونا هم سلامت فرد را تهدید می‌کند و هم سلامت عمومی جامعه را به خطر می‌اندازد و به همین دلیل کسانی که از تزریق واکسن امتناع می‌کنند مسئولیت سلامت سایر افراد جامعه را هم بر عهده دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه گفت: در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان هم در مناطقی که استقبال از واکسن کرونا کمتر از سایر جاها بوده شاهد شروع روند فرایند ابتلا به کرونا هستیم.

وی اظهار کرد: برگشت هرچه سریع‌تر جامعه به حالت عادی و شروع مجدد بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی مانند بازگشایی مدارس منوط به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ازجمله رسیدن پوشش واکسیناسیون به میزان قابل‌قبول است.

هاشمی شهری تصریح کرد: به آموزش‌وپرورش اعلام کرده‌ایم که هیچ دانش‌آموز بالای ۱۲ سال و هیچ‌یک از معلمان و اولیاء مدارس نمی‌توانند بدون کارت معتبر تزریق واکسن در مدارس حاضر شوند و اگر کسی حاضر به تزریق واکسن نیست باید هر 3 روز یک‌بار تست pcr منفی ارائه دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در ادامه بیان کرد: تمام امکانات سامانه بهداشت و درمان در خدمت واکسیناسیون کرونا قرارگرفته است و برای رسیدن به پوشش مناسب در واکسیناسیون کرونا بخصوص در جمعیت دانش‌آموزی نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و ازجمله آموزش‌وپرورش هستیم.

هاشمی شهری گفت: با توجه به تغییر فصل و سرما لازم است که جمعیت دانش‌آموزی برای واکسینه شدن به بالای 80 درصد برسد.

وی با اشاره به اینکه در خصوص واکسن هیچ‌گونه کمبودی وجود ندارد افزود: همه مراکز تجمیعی واکسیناسیون در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان روزانه آماده پاسخگویی و تزریق واکسن به گروه‌های مختلف سنی هستند.

هاشمی شهری از همه معلمان و اولیاء دانش آموزان خواست در مدت 15 روز آینده به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی همچنین از مادران باردار و گروه‌های پرخطر درخواست کرد تا به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha