خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12504
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در زابل/ روزانه بیش از ۷ هزار نفر واکسینه می‌شوند

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در زابل/ روزانه بیش از ۷ هزار نفر واکسینه می‌شوند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: از چندروزگذشته با توجه به پایشهای صورت گرفته و تستهای پی سی آری که انجام‌شده در هر ۱۰۰ نفر بین ۱۵ تا ۲۰ نفر مبتلا به کرونا مشاهده‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر هادی میرزایی افزود: موارد مثبت از طریق تست‌های pcr می‌باشد و راه دیگر نیز روش تشخیص تست سریع است که باز آمار این مورد هم به این موارد اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بر اساس رفتارهای مردم در جامعه که آن‌هم به دلیل شرکت در مراسم‌های عروسی و عزا، حضور در اماکن شلوغ، عدم رعایت پروتکل‌ها و...، بوده آمار همچنان بالا برود و وارد پیک ششم شویم.

دکتر میرزایی گفت: مردم باید بیشتر رعایت کنند وقتی برای خرید به بازار می‌برند و می‌بینند که درون مغازه چند نفر حضور دارند صبر کنند تا مغازه خلوت شود و بعد به‌منظور خرید به درون مغازه تشریف ببرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: طوفان و گردوخاک و سرد شدن هوا یکی دیگر از دلایل انتقال ویروس کرونا می‌باشد که استفاده از ماسک به هنگام بیرون شدن از منزل، رعایت فاصله اجتماعی، تهویه مناسب هوای داخل منزل و یا مغازه و...، می‌تواند تا حد بسیار زیادی از ابتلای افراد به کرونا جلوگیری کند.

دکتر میرزایی اضافه کرد: درصد بالایی از جمعیت منطقه سیستان ازلحاظ تزریق واکسن پوشش داده‌شده است.

وی افزود: بیش از ۷۰ درصد افراد دوز اول را تزریق و نزدیک به ۶۰ درصد کل جمعیت منطقه سیستان دوز دوم را دریافت کرده‌اند اما هنوز برای ما رضایت‌بخش نیست ما درواقع به دنبال آنیم تا آمار واکسیناسیون را به‌گونه‌ای بالا ببریم که تا دو سه هفته آینده بالای ۸۰ درصد جمعیت منطقه سیستان واکسینه بشوند.

وی در ادامه گفت: یکی از موانع انجام کار بحث طوفان‌ها و گردوخاک‌هاست که در یک ماه اخیر سه هفته طوفانی شدید داشتیم که مردم نتوانستند از منازل خارج شوند و این امر مانع مراجعه افراد به مراکز تزریق واکسن شد و از طرفی شرایط تزریق خانه به خانه به خاطر وجود طوفان و ریز گرد برای همکاران ما فراهم نبود که بتوانند این کار را انجام بدهند.

وی ادامه داد: روزانه حدود ۷ هزار نفر واکسن توسط همکاران ما به مردم تزریق می‌شود ولی در نظر داریم تا این آمار را به ۱۰ هزار نفر افزایش دهیم، در روستاها تزریق خانه به خانه را شروع کردیم و تلاش ما براین است تا در شهر زابل هم تزریق خانه به خانه را شروع کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: خوشبختانه بر طبق آمار، موارد فوتی در بین کسانی که دوز اول واکسن را زده‌اند پایین آمده و موارد فوتی درکسانی‌که دوز دوم را دریافت کرده‌اند بالای ۹۹ درصد کاهش‌یافته است ولی در منطقه سیستان ۱۰۰ درصد آمار فوتی در بین کسانی که واکسن دوز دوم را تزریق کرده‌اند کاهش‌یافته است.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha