خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12506
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۱:۳۶

یک نماینده مجلس دولت رئیسی را تهدید به سؤال و استیضاح کرد!

یک نماینده مجلس دولت رئیسی را تهدید به سؤال و استیضاح کرد!
سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: بحث یک‌میلیون واحد مسکونی هم مطالبه‌ای جدی است و اگر تاکنون هم نمایندگان با ملایمت با دولت و وزرا برخورد می‌کنند به‌این‌علت است که دولت به‌تازگی کارش را شروع کرده یعنی به‌طور دقیق کمتر از دو ماه دولت کارش را شروع کرده است.

به گزارش اس.بی پرس، سید علی یزدی خواه نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا قبول دارید که تا الآن کار چندانی در حوزه معیشت و مسکن توسط دولت صورت نگرفته است؟ با توجه به اینکه برخی می‌گویند اقدامات اساسی در این دولت انجام‌شده است، گفت: مقدمات آن در حال فراهم آوری است. هر صحبتی که وزرا بیان می‌کنند نمایندگان طبق قول و وعده آن‌ها اظهارنظر کرده و حساب می‌کنند. مثلاً اخیراً آقای دکتر فاطمی امین وزیر محترم صمت گفت ما از سال آینده ثبت‌نام خودرو نداریم یعنی شمار آن‌قدر بالا است که نیاز را تأمین می‌کند.‌این اظهارات، تعهد این وزیر می‌شود که ما بعداً این‌ها را از ایشان مطالبه می‌کنیم.

 

نمایندگان تذکرات و سؤالاتشان را از وزرا و دولت شروع می‌کنند اگر...

او افزود: بحث یک‌میلیون واحد مسکونی هم مطالبه‌ای جدی است و اگر تاکنون هم نمایندگان با ملایمت با دولت و وزرا برخورد می‌کنند به‌این‌علت است که دولت به‌تازگی کارش را شروع کرده یعنی به‌طور دقیق کمتر از دو ماه دولت کارش را شروع کرده است. حال اگر کمی زمان بگذرد و نماینده‌ها نتیجه ملموس و عملی از کارکرد دولت دستگیرشان نشود قطعاً تذکرات و سؤال‌هایشان را شروع می‌کنند.

 

 

نمی‌توان تا عید چهارصد هزار مسکن ساخت؛ شدنی نیست!

یزدی خواه در پاسخ به این سؤال که آیا فکر می‌کنید که تا اسفند امسال که حدوداً 5، 6 ماه دیگر است، حدود چهارصد هزار یا پانصد هزار مسکن ساخته می‌شود یا خیر؟ تصریح کرد: قطار موقعی که می‌خواهد راه بیفتد، لحظه آغاز حرکتش انرژی بیشتری باید صرف کند اما زمانی که راه افتاد و بر نیروی جاذبه غلبه کرد می‌تواند روان‌تر کارش را ادامه دهد. ما امیدوار هستیم تا عید مقدمه چند صد هزار مسکن را بتوانند فراهم کنند. نمی‌توان در فاصله زمانی ۳، ۴ ماه به‌یک‌باره، چهارصد هزار مسکن آن‌هم از صفرتا صدش را ساخت و به این سرعت شدنی نیست! اگر کارهای عمرانی را ملاحظه کرده باشید تا پروانه‌های ساختمانی‌اش تا مجوزهای قانونی‌اش تا زیرساخت‌های آن را فراهم کنند زمان می‌برد اما زمانی که شروع شود این قطاری است که دارد روی ریلش حرکت می‌کند و با سرعت ادامه پیدا می‌کند.

او در پاسخ به این سؤال که یعنی این صحبت‌هایی که مطرح می‌شد مبنی بر اینکه این وعده‌ها را به‌طور قطعی بیان می‌کردند، شما آن‌ها را قبول ندارید؟ اشاره کرد: قبول دارم اما می‌گویم که مقدمات آن را باید فراهم کرده باشند و کار را شروع کنند. کسی که ساختمان می‌سازد اگر پولش آماده باشد، مشکل نقشه نداشته باشد، مشکل نظارت نداشته باشد، چقدر زمان می‌برد تا ساختمانی بسازد؟

این نماینده دراین‌باره که الآن همه‌چیز در اختیار دولت است، به نظر نمی‌رسد چندان دنبال مجوز رفتن و دردسرهای مانند مردم عادی را داشته باشند، عنوان کرد: فرض کنید تمام مجوزها آماده است، اصلاً تمام چیزها آماده است و می‌خواهند استارت بزنند و فونداسیون را بریزند ... با تمام این حالات به نظر شما چند ماه طول می‌کشد تا ساختمانی ساخته شود؟

او در پاسخ به این سؤال که در بحث بودجه چطور؟ کسری بودجه مسئله‌ای است که نمایندگان به آن اشاره می‌کنند، بیان کرد: تسهیلات بانکی و مشارکت سرمایه‌گذار را باید جذب کنند که در حال آماده شدن است. من می‌گویم که این وعده قابل تحقق یافتن است.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha