خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12514
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۸:۳۴

مدرسه شبانه‌روزی دشت آبخوان خاش کلنگ زنی شد

مدرسه شبانه‌روزی دشت آبخوان خاش کلنگ زنی شد
کلنگ ساخت مدرسه شبانه‌روزی دخترانه شریف‌آباد دشت آبخوان بخش مرکزی خاش با عنوان کانون کارشناسان در مراسمی با حضور مسئولان استانی و محلی و خیران عضو کانون کارشناسان دادگستری استان تهران به زمین زده شد.

به گزارش اس.بی پرس، فرماندار شهرستان خاش گفت: این مدرسه در زمینی به گستره یک هزار و ۲۰۰ مترمربع، زیربنای ۴۵۰ مترمربع و ۷۵۰ متر خوابگاه با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال به همت کانون کارشناسان دادگستری استان تهران و مشارکت سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و همراهی اداره کل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود و موعد بهره‌برداری آن مهرماه سال آینده است.

صاحب گل صالحی افزود: کار اجرای ۶۵ واحد آموزشی در شهرستان خاش به همت دولت و خیران انجام و بخش زیادی از این پروژه‌ها مورد بهره‌برداری قرارگرفته‌اند که به‌نوعی انقلابی در کار مدرسه‌سازی است.

وی از همکاری‌ها، حمایت و پیگیری‌های خیران و اعضای کانون کارشناسان استان تهران و خاش، نماینده مردم خاش در مجلس، ادارات کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس و آموزش‌وپرورش استان و همچنین از حضور معاونان سیاسی و اجتماعی و برنامه‌ریزی استاندار سیستان و بلوچستان، امام‌جمعه، بخشداران مرکزی و پشت کوه و مدیر آموزش‌وپرورش خاش و معتمدان برای شرکت در برنامه کلنگ زنی این واحد آموزشی قدردانی کرد.

اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش، میرجاوه، تفتان و بخش‌های کورین و نصرت‌آباد زاهدان نیز از کلنگ زنی مدرسه فرزانگان خاش با اعتباری افزون بر ۲۵ میلیارد تومان از سوی وزارت نفت در روزهای آینده خبر داد.

عیدمحمد قلندر زهی بخشدار مرکزی خاش نیز گفت: با اجرای این پروژه دانش آموزان دختر از ۳۰ روستای حوزه دشت آبخوان که تاکنون به دلیل نبود فضای آموزشی شبانه‌روزی از ادامه تحصیل در مقاطع متوسطه محروم بودند از نعمت فراگیری آموزش در منطقه برخوردار می‌شوند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان نیز گفت: طرح ایجاد ۹۲ مدرسه شبانه‌روزی در دستور کار این اداره کل قرار دارد که تاکنون کلنگ زنی ۱۵ واحد انجام و ۶ واحد نیز به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان نیز بیان کرد: از سال گذشته تاکنون ۳۲۰ تفاهم‌نامه با خیران برای ساخت و تجهیز مدارس امضاشده و بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان برای ساخت و تجهیز مدارس استان هزینه شده و خیران نیز افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان در این حوزه هزینه کرده‌اند.

کانون کارشناسان استان تهران افزون بر ۴ هزار نفر عضو دارد که در ۷۱ رشته و افزون بر ۱۱۰۰ تخصص به‌عنوان سربازان عدالت و به‌صورت خودکفا فعالیت دارند و تاکنون یک واحد آموزشی در مناطق سیل‌زده شهرستان گنبد استان گلستان ایجاد کرده و هم‌اینک در گام دوم برای ساخت مدرسه شبانه‌روزی دخترانه کانون کارشناسان در منطقه شریف‌آباد بخش مرکزی خاش پیشگام شده‌اند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha