خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12517
۱۴۰۰/۰۸/۰۶ - ۱۸:۵۴

۲۳ آسیب‌دیده سیل سرباز در چادر اسکان داده شدند

۲۳ آسیب‌دیده سیل سرباز در چادر اسکان داده شدند
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۲۳ آسیب‌دیده سیلاب سرباز در قالب چهار خانوار در چادرهای امدادی این جمعیت اسکان اضطراری داده شدند.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا میر بهاءالدین اظهار داشت: روز گذشته شاهد بارندگی و در پی آن بروز سیلاب در برخی مناطق شهرستان سرباز بودیم که این امر مشکلاتی را برای برخی از شهروندان منطقه به وجود آورد.

وی ادامه داد: در این مدت اقلامی نظیر موکت، پتو و مواد غذایی بین آسیب دیدگان شهرستان سرباز توزیع شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۷ نجات گر در قالب هفت تیم عملیاتی به آسیب دیدگان ارائه خدمات کردند.

وی از افتتاح خانه هلال و بانک امانات پزشکی در شهرستان میرجاوه خبر داد و افزود: به مناسبت هفته وحدت خانه هلال زر دوزان و بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال‌احمر افتتاح شد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان افزود: تقویت خانه‌های هلال در شهرستان‌ها سبب آمادگی بیشتر و توانمندسازی جوامع محلی برای مقابله با آسیب‌ها و کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه می‌شود.

وی افزود: خانه‌های هلال در راستای افزایش تاب‌آوری اجتماعی و اشاعه آموزش‌های همگانی برای مقابله در برابر حوادث و سوانح طبیعی راه‌اندازی می‌شوند که می‌توانند در بخش مدیریت بحران محلی نقش مهمی را ایفا کنند.

میر بهاءالدین ادامه داد: جذب و سازمان‌دهی اعضا و داوطلبان، ارائه آموزش‌های همگانی کمک‌های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کاهش تلفات در حوادث و بلایا، توانمندسازی جوانان، دعوت و جذب خیران داوطلب از عمده فعالیت‌های خانه هلال است لذا در استان تلاش داریم تا بتوانیم تعداد خانه هلال را افزایش دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بانک امانات تجهیزات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در شهرستان میرجاوه با هدف کمک به بیماران نیازمند رراه‌اندازی شد، این بانک‌ دارای انواع تجهیزات پزشکی نظیر کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن ساز، دستگاه مانومتر، ویلچر و سایر اقلام تجهیزات پزشکی هستند.

وی بیان کرد: با شیوع بیماری کووید ۱۹ و ظرفیت محدود مراکز درمانی برای بستری بیماران کرونایی و لزوم پیگیری درمان این دسته از بیماران در منزل نیاز شدید این بیماران به دستگاه‌های کمک تنفسی ازجمله کپسول اکسیژن، دستگاه اکسیژن‌ساز و مانومتر، بانک امانات تجهیزات پزشکی هلال‌احمر در این راستا تجهیزات موردنیاز بیماران را به‌صورت امانی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha