خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12527
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۲۶

دونده سیستان و بلوچستان به ارودی تیم ملی دعوت شد

دونده سیستان و بلوچستان به ارودی تیم ملی دعوت شد
رئیس هیئت دوومیدانی سیستان و بلوچستان گفت: امید امیریان دونده استان به نخستین دوره اردوی تیم ملی دوومیدانی با هدف حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ دعوت شد.

به گزارش اس.بی پرس، ایرج رستم زهی اظهار داشت: این دوره از اردوهای تیم ملی با هدف حضور مقتدرانه این ورزشکاران در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژوی چین و همچنین دستیابی به آمادگی لازم جهت شرکت در رقابت‌های قهرمانی داخل سالن آسیا (نور سلطان - قزاقستان) از روز ۱۴ آبان جاری در آکادمی ملی المپیک تهران آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: امیریان دونده موفق سیستان و بلوچستان با ۲۲ سال سن کسب عناوینی همچون مقام اول دوی ۸۰۰ متر مسابقات بین‌المللی ترکیه، چهارم مسابقات آسیایی و مقام نخست دوی ۸۰۰ متر بزرگ‌سالان ایران را در کارنامه خود دارد.

رئیس هیئت دوومیدانی سیستان و بلوچستان از اعزام تیم نونهالان استان به رقابت‌های قهرمانی منطقه ۶ کشور خبر داد و افزود: مقرر است ۲۰ نفر از نونهالان دونده استان آبان جاری به این دوره از رقابت‌های کشوری به بیرجند اعزام شوند.

رستم زهی خاطرنشان کرد: هم‌اینک افزون بر ۲ هزار ورزشکار سیستان و بلوچستان به‌طور سازمان‌یافته در رشته دوومیدانی فعالیت می‌کنند.

افزون بر ۴۶ هزار ورزشکار سازمان‌یافته در قالب حدود ۵۰ هیأت استانی و ۵۰۰ هیأت شهرستانی هم‌اینک در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha