خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12528
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۳۲

سیستان و بلوچستان خاستگاه تولید چای مکی

سیستان و بلوچستان خاستگاه تولید چای مکی
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: چای ترش که در زبان محلی به آن «چای مکی» نیز می‌گویند سالیان پیش توسط زائرین مکه مکرمه به ایران آورده شد و برای اولین بار در کشور در شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان کشت شد.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی افزود: سیستان و بلوچستان به سبب وضع آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های مهمی که در عرصه‌های مختلف کشاورزی دارد، توانسته به‌عنوان قطب چای ترش در کشور شناخته شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با اشاره به خواص چای ترش اظهار کرد: چای ترش سرشار از آهن، مس، اسیدسیتریک، آنتوسیانین، فلاونوئیدها و ویتامین c و در رفع بسیاری از بیمارها و درنتیجه افزایش طول عمر مؤثر است.

به گفته مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، این استان رتبه نخست تولید چای ترش را به خود اختصاص داده است.

اردشیر شهرکی اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد چای ترش استان در شهرستان دلگان تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه از هر هکتار مزارع چای ترش سیستان و بلوچستان ۸۰۰ کیلوگرم محصول برداشت می‌شود افزود: پیش‌بینی می‌شود درمجموع ۷۰۰ تُن چای ترش در این استان برداشت شود.

به گفته شهرکی، چای ترش این شهرستان علاوه بر عرضه در بازارهای داخلی به‌ویژه در اصفهان، بیرجند و مشهد به کشور روسیه نیز صادر می‌شود.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان در ادامه گفت: کمک به کشاورزان و ساخت مراکز فرآوری این محصول می‌تواند کمک شایانی به اقتصاد این منطقه کند و در کنار تأمین 100 درصد نیاز داخلی برای ما ارزآوری داشته باشد.

همچنین به گفته مجتبی شجاعی، فرماندار دلگان حدود ۲ هزار و ۸۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی دلگان اراضی مربوط به گیاهان داروی است بیشترین آن حنا، وَسمه و چای ترش است.

فرماندار دلگان بیان کرد: چای کاران دلگانی قریب به ۴۰ سال است که در این شهرستان چای ترش کشت می‌کنند.

وی گفت: درگذشته چای ترش به‌عنوان یک محصول وارداتی و بیشتر از کشور عربستان وارد ایران می‌شود اما طی سال‌های اخیراً کشت آن در برخی نقاط ایران گسترش‌یافته و حتی اگر از این محصول استراتژیک حمایت شود می‌توانیم یکی از صادرکنندگان چای مکی به جهان باشیم.

فرماندار دلگان ادامه داد: به دلیل اینکه سیستان و بلوچستان دارای آب‌وهوای گرم و خشک بوده و چای ترش نیز در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری قابلیت رشد دارد می‌توانیم این محصول را به‌صورت گسترده در جنوب استان کشت کنیم، این چای به دلیل داشتن رنگ قرمز به چای قرمز نیز شهرت دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشاورزان این شهرستان هم با اشاره به اینکه چای ترش این شهرستان کاملاً ارگانیک و فاقد هرگونه کود و سنگ شیمیایی است می‌گویند: با حمایت مسئولان این آمادگی را داریم که سطح زیر کشت این محصول را افزایش بدهیم

همچنین به گفته کارشناس تولیدات گیاهی، چای ترش به‌صورت سرد و گرم نوشیده می‌شود و در برخی نقاط بلوچستان با آن مربا، دسر و شربت تهیه می‌کنند.

چای ترش به دشمن فشارخون مشهور است و دارای خواص دارویی فراوانی است.

این گیاه سرشار از آهن، مس، اسیدسیتریک، آنتوسیانین، ویتامین c و دارای خواص مفید دارویی است و موجب کاهش فشارخون، کنترل کلسترول، رفع اختلالات کبدی، صفرا و کاهش استرس نیز می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha