خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12531
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۵۹
استاندار سیستان و بلوچستان:

حل مشکل آب مهم‌ترین اولویت در این استان

حل مشکل آب مهم‌ترین اولویت در این استان
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: موضوع آب در صدر اولویت‌های استان قرار دارد و این محدود به آب آشامیدنی نیست و باید آب موردنیاز کشاورزی را نیز فراهم کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس‌خیابانی در نشست شورای اداری این استان بیان کرد: همان‌گونه که پیداست، مسئله اول سیستان و بلوچستان موضوع آب بوده چرا که در چند سال اخیر مشکل خشک‌سالی مردم استان را رنجانده است.

استاندار با اشاره به ظرفیت‌های مغفول مانده استان گفت: موضوع آب باعث شده است معیشت مردم به خطر بیافتند و سرمایه‌گذاری در این قسمت مهم‌ترین اولویت ماست، البته باید از ظرفیت دریا و مرز هم برای پیشرفت اقتصادی بهره برد.

وی ادامه داد: انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان یک مطالبه جدی مردم است و من خواهش می‌کنم تا همه و مسئولان، اصحاب رسانه و تمام کسانی که دلسوز استان هستند به این امر بپردازد.

استاندار بر پیگیری حق آبه ایران از هیرمند تأکید کرد و گفت: در کنار پیگیری حق آبه استفاده از چاه‌های ژرف نیز باید هر چه سریع‌تر در دستور کار قرار گیرد.

مدرس خیابانی انرژی برق را از دیگر مسائل مهم استان دانست و گفت: ارتباطات و مخابرات یکی دیگر از بزرگ‌ترین مشکلاتی است که استان را رنج می‌دهد چرا که حتی در راه‌های اصلی با مشکل برقراری ارتباط تلفن همراه و دیتا وجود دارد لذا از تمام مسئولان ذی‌ربط می‌خواهم تا موضوع خطوط ارتباطی را در عصر ارتباطات جدی بگیرند.

وی خطاب به مدیران استانی گفت: اعتقاد من به مدیر میدانی است و همه مدیران استان در همه رده‌ها از نزدیک پروژه‌ها را بازدید کرده و نظارت مستقیم داشته باشند.

 

 انتهای پیام/

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha