خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12534
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۰:۲۰

استفاده از دانشجویان در عرصه میدانی/لزوم گسترش خوابگاه‌های متأهلی

استفاده از دانشجویان در عرصه میدانی/لزوم گسترش خوابگاه‌های متأهلی
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بر استفاده از دانشجویان در عرصه میدانی در کنار مدیران تأکید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر عباس شیراوژن، معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت معاون وزیر بهداشت در بدو ورود خود به شهر زاهدان به مزار شهدای گمنام پردیس علوم پزشکی زاهدان رفت و ضمن قرائت فاتحه و غبارروبی مزار شهدای گمنام این دانشگاه، با آرمان‌های شهدا و امام راحل تجدید میثاق کرد.

در ادامه این بازدید یک‌روزه معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، طی نشستی با دکتر سید محمد هاشمی شهری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و دکتر علیرضا انصاری مقدم معاون فرهنگی و دانشجویی و جمعی از مدیران این حوزه دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست دکتر عباس شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن تأیید مطالب گفته‌شده در جلسه و اذعان پیگیری مشکلات مطرح‌شده از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت: خوشبختانه مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان درمجموع از زیرساخت‌های خوب و توانمندی برخوردار است و برخی مشکلات مطرح‌شده نیز در حوزه دانشگاه قابل‌پیگیری و بررسی است.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی و توجه به درخواست‌های دانشجویان از اولویت‌های مهم در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی است، بی‌شک هر هزینه‌ای در این بخش از فعالیت‌ها صورت پذیرد در آینده دستگیر دانشجویان و مسئولان خواهد بود.

این مقام مسئول با تأکید بر این‌که حفظ کرامت و برخورد نیکو با دانشجویان سبب حفظ شخصیت و کرامت در دانشجویان می‌شود، یادآور شد: این مهم جایگاه افراد ارائه‌دهنده خدمت را نیز ارتقا می‌بخشد.

وی به استفاده از دانشجویان در عرصه میدانی در کنار مدیران تأکید کرد و افزود: استفاده از این توان دانشجویی، بالأخص در حوزه فرهنگی و دانشجویی بسیار دارای اهمیت است، زیرا این دانشجویان پس از پایان تحصیلات تکمیلی مشغول به کار خواهند شد و این تجربه در آن زمان بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تکیه‌بر بیانات مقام معظم رهبری افزود: حضرت آقا در بخش اخلاق در بیانیه گام دوم انقلاب، ۳ رویکرد اساسی را در نظر داشتند که اولین رویکرد داشتن منش اخلاقی و معنوی در دستگاه‌هایی است که کار فرهنگی انجام می‌دهند تا بتوانند این رفتار نیک را منتقل کنند و باعث تقویت انگیزه در دانشجویانی شوند که به‌صورت داوطلبانه در عرصه فعالیت‌های میدانی و انقلابی، حضور می‌یابند.

وی تأکید کرد: درخواست ما از تمامی معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نظارت دقیق بر فعالیت‌های کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی به‌منظور جلوگیری از انحراف دانشجویان و ایجاد خلل در روند رشد معنوی و فکری دانشجویان است.

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این نشست ضمن خوش‌آمد گویی و خیرمقدم به معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و هیئت همراه، اظهار داشت: فلسفه وجودی دانشگاه‌ها بر مبنای دانشجوست و مجریان دانشگاه‌ها باید اهم فعالیت‌های خود را بر محور دانشجو و تأمین رفاه این قشر فرهیخته قرار دهند.

وی افزود: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افتخار میزبانی پنج هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۹۰ رشته تحصیلی را دارا است که حدود ۵۰ درصد از این دانشجویان را دانشجویان بومی و ساکن در حوزه استان سیستان و بلوچستان تشکیل می‌دهند و سایر دانشجویان نیز از حوزه دانشجویان غیربومی و استان‌های هم‌جوار در سطح کشور هستند.

هاشمی شهری خاطرنشان کرد: آنچه در ذکر این ارقام حائز اهمیت است، گسترش فضا‌های خوابگاهی و فراهم آوری محیطی مناسب جهت اسکان دانشجویان است. چه‌بسا ارتقا سطح خوابگاه‌های دانشجویی و گسترش خوابگاه‌های متأهلی در سطح دانشگاه، زمینه گسترش ازدواج‌های دانشجویی و دستگیری از دانشجویان متأهل را فراهم کند.

وی با بیان این‌که بی‌شک گسترش سرانه فضای سبز و گل‌کاری محوطه دانشگاه از اقدامات مؤثر در افزایش روحیه نشاط و شادابی در دانشجویان است، اظهار داشت: خوشبختانه به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، این روند به‌خوبی با استفاده از حداقل امکانات موجود در حال اجرا است تا دانشجویان در فضای بانشاط‌تری ساعات تحصیلی خود را بگذرانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اشاره به برخی مشکلات رفاهی دانشجویان این دانشگاه افزود: متأسفانه در تأمین امکانات رفاهی دانشگاه با مسائل و مشکلات بسیاری مواجه هستیم که ازجمله آن می‌توان به تأمین آب شرب و آب لازم جهت آبیاری فضا‌های سبز محوطه دانشگاه و هزینه‌های بالای گاز کشی در خوابگاه‌های دانشجویی به‌منظور اتصال خوابگاه‌ها به حوزه گاز شهری زاهدان اشاره کرد.

وی فرسودگی موتورخانه برخی خوابگاه‌ها و صنعتی سازی حوزه سلف‌سرویس دانشجویان را از دیگر مشکلات عمده در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد و گفت: صنعتی سازی حوزه سلف‌سرویس دانشجویان ازجمله اقدامات لازم و مهم در حوزه رفاهی دانشگاه است که اتمام این پروژه نیازمند مساعدت و همراهی مسئولان حوزه وزارت است.

هاشمی شهری گفت: از تمام مسئولان خواهشمندم همکاری لازم در اجرای این پروژه را با حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان داشته باشند تا دانشجویان از امکانات رفاهی بیشتر و مطلوب‌تری بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به بحران اپیدمی کرونا در سطح کشور، افزود: مواجهه با ویروس کرونا منجر به تغییرات گسترده‌ای در حوزه آموزشی و درمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی سطح کشور شده است که خوشبختانه این روند، در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به نحو مطلوبی مدیریت شد به‌نحوی‌که ما جزو دانشگاه‌های پیشرو در حوزه تولید محتوای علمی و برگزاری دوره‌های آموزشی هستیم.

در این مراسم از خانواده‌های شهید ریگی و شهید کفاش، شهدای معزز و عالی‌مقام مدافع سلامت و خانواده شهید دولتی مقدم، شهید معزز دوران دفاع مقدس با حضور معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تقدیر به عمل آمد.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha