خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12548
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۱۹:۰۴
رئیس سازمان جهاد کشاورزی:

اعتبارات بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان بیش از ۸۴ درصد رشد داشته است

اعتبارات بخش کشاورزی سیستان و بلوچستان بیش از ۸۴ درصد رشد داشته است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ١٧۶ میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان اعتبار از ابتدای امسال تاکنون از محل اعتبارات تملک دارایی استانی به این سازمان اختصاص‌یافته که نسبت به سال گذشته بیش از ٨۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش اس.بی پرس، محمدعلی نیکبخت روز شنبه در نشست شورای معاونان و مدیران سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علاوه بر اعتبار استانی امسال به سازمان جهاد کشاورزی  ۶۵ میلیارد و ٣٨۵ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی تخصیص‌یافته است.

وی افزود: این میزان اعتبار در قالب ٢٣ طرح و بیش از ۵٠٠ پروژه در زیر بخش‌های مختلف نظیر آب‌وخاک، تولیدات گیاهی و دامی استان هزینه خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: همه زیر بخش‌های کشاورزی استان به‌ویژه گیاهان دارویی، محصولات باغی به‌ویژه میوه‌های گرمسیری، زراعی، دام و طیور، شیلات و آبزی‌پروری و صنایع غذایی و تبدیلی نقش مهمی در توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال و رشد اقتصادی ایفا می‌کند.

نیکبخت تصریح کرد: توسعه کشاورزی قراردادی، توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی و به‌کارگیری بنگاه‌های اقتصادی سطح کشور برای ارتقای کشاورزی سیستان و بلوچستان در اولویت کاری این سازمان قرار دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست از رشد ٩ درصدی بخش کشاورزی استان در رویکرد بودجه سال ١۴٠١ خبر داد و گفت: در برنامه هفتم توسعه و سند آمایش سرزمین نگاه ویژه به بخش کشاورزی شده و با وجود خشک‌سالی‌ها رشد اقتصادی هدف‌گذاری شده برای بخش کشاورزی استان برای سال آتی ٩ درصد است.

مهرداد عرب اول افزود: نظام بودجه‌ریزی برای سال آتی بیشتر به‌سوی پروژه‌های اثرگذار اقتصادی که نقش مهمی در تولید، اشتغال و بهره‌وری دارند حرکت خواهد کرده و از همین رو با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها، بیشترین اتکا به بخش کشاورزی است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha