خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12552
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۲۲:۴۹

پیش‌بینی وزش باد شدید و گردوخاک در ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان (ویدئو)

پیش‌بینی وزش باد شدید و گردوخاک در ۹ شهرستان سیستان و بلوچستان (ویدئو)
هواشناسی سیستان و بلوچستان نسبت به وزش باد شدید و گردوخاک در ۹ شهرستان استان، هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش اس.بی پرس، بنا به اعلام اداره کل هواشناسی، این شرایط از فردا آغاز می‌شود و شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، گلشن، شرق سراوان، دلگان و فنوج را فرا می‌گیرد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از یکشنبه وزش باد شدید و گردوخاک 9 شهرستان سیستان و بلوچستان را فرا می‌گیرد و موجب افزایش غلظت ذرات معلق در هوا می‌شود.

دوست‌محمد کلیم افزود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از فردا یکشنبه وزش باد شدید و گردوخاک شهرستان‌های زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، گلشن، شرق سراوان، دلگان و فنوج را فرا می‌گیرد.

وی ادامه داد: خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا، کاهش دید، اختلال در ترددهای جاده‌ای برخی محورهای مواصلاتی و کاهش موقتی دمای هوا، مهم‌ترین پیامدهای وزش این باد شدید است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: توصیه می‌شود در زمان این مخاطره‌جوی نسبت به رعایت حداکثری مقررات راهنمایی و رانندگی در جاده‌ها و خودداری از تردد غیرضروری در زمان غبارآلود شدن هوا اقدام شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود این شرایط تا اواخر وقت دوشنبه 10 آبان ماه ادامه یابد.

 


download

منبع : iribnews.ir

نظرات شما

capcha