خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12553
۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۲۲:۵۵
معاون مسکن اداره راه و شهرسازی:

افزون بر ۱۳ هزار نفر در طرح جهش مسکن در سیستان و بلوچستان ثبت‌نام کردند

افزون بر ۱۳ هزار نفر در طرح جهش مسکن در سیستان و بلوچستان ثبت‌نام کردند
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ هزار و ۱۸۶ متقاضی طرح جهش تولید مسکن تاکنون در شهرستان‌های زیر پوشش این اداره کل ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، ابوالفضل مهدیار اظهار داشت: ثبت‌نام از متقاضیان واحدهای طرح جهش تولید مسکن در سامانه سمن در هفت شهر زاهدان، سراوان، خاش، رامشار، مهرستان، سیرکان و جالق در محدوده تحت پوشش این اداره کل در حال انجام است.

وی افزود: متقاضیان این طرح می‌توانند از ۲۸ مهرماه به مدت یک ماه از طریق سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده درصددیم علاوه بر هفت شهر ذکرشده به‌مرورزمان در سایر شهرهای زیر پوشش این اداره کل نیز با تأمین زمین موردنیاز زمینه ثبت‌نام متقاضیان را فراهم کنیم.

وی بیان کرد: استفاده نکردن از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب تاکنون، نداشتن مالکیت شخصی، متأهل بودن و حداقل پنج سال سکونت در شهری که تقاضا دارند را ازجمله شرایط واگذاری مسکن در طرح جهش مسکن است.

سیستان و بلوچستان به دلیل وسعت زیاد دارای دو اداره کل مستقل راه و شهرسازی در شمال و جنوب استان است که شهرستان‌های سراوان، سیب و سوران، گلشن، مهرستان، خاش، تفتان، میرجاوه، زابل، زاهدان، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در محدوده تحت پوشش اداره کل راه و شهرسازی شمال این استان و بقیه زیرپوشش راه و شهرسازی جنوب استان قرار دارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha