خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12559
۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۲:۲۸
استاندار سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

لزوم استقرار نماینده دستگاه‌های اجرایی در مرکز جذب سرمایه‌گذاری

لزوم استقرار نماینده دستگاه‌های اجرایی در مرکز جذب سرمایه‌گذاری
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هرکدام از دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در مرکز جذب سرمایه‌گذاری باید یک نماینده داشته که همان‌جا پاسخگوی مکاتبات باشند.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در کمسیون هماهنگی بانک‌های سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بانک‌ها باید در زمان مشخص پاسخ ارباب‌رجوع را بدهند.

وی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان ما باید با حداقل امکانات کار کنیم، افزود: با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برای رفع کمبودها تلاش کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: حضور ادارات در مرکز جذب سرمایه‌گذاری که بانک‌ها نیز هرکدام در آنجا نماینده خواهند داشت بروکراسی‌های غیرضروری اداری را حذف خواهد کرد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه برخی افراد سپرده خود را در قالب قرض‌الحسنه به بانک‌ها می‌سپارند باید این سپرده‌ها را در استان خودمان جذب کنیم.

مدرس خیابانی گفت: من معتقدم که همه استان‌های کشور باید به کمک سیستان و بلوچستان بیایند و اگر در منابع بانکی کسری بیاوریم از سایر مناطق کمک بگیریم.

وی ادامه داد: ما باید به‌وسیله تسهیلات بانکی بتوانیم فعالیت‌های اقتصادی خود را توسعه داده و از سرمایه‌گذارانی که به داخل سیستان و بلوچستان می‌آیند بیشترین حمایت را کنیم.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به تسهیل در روند قبول وثائق بیان کرد: بانک‌ها محل اجرای طرح را به‌عنوان وثیقه قبول کرده و عملکرد آن‌ها در اعطای تسهیلات ماهانه رصد شود.

وی با اشاره به الکترونیکی کردن روند ثبت‌نام متقاضیان واحدهای مسکونی ادامه داد: با توجه به گسترش فضای مجازی و دولت الکترونیک دیگر ارباب‌رجوع نباید ساعت‌ها پشت درب اتاق کارشناسان و مدیران منتظر بمانند.

مدرس خیابانی با اشاره به اینکه باید فهرست منابع مصارف بانک‌ها ماهانه ارزیابی شود، افزود: لازم است اعتبارات به بانک‌های دارای عملکرد مثبت داده و بانک‌های ضعیف معرفی شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha