خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12560
۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۲:۳۴
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بیان کرد:

اجرای عدالت آموزشی مهم‌ترین وظیفه آموزش‌وپرورش

اجرای عدالت آموزشی مهم‌ترین وظیفه آموزش‌وپرورش
مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان اجرای عدالت آموزشی را مهم‌ترین وظیفه آموزش‌وپرورش دانست و گفت: اگر برای تمام نقاط مرزی و دورافتاده کلاس درس و معلم تأمین کنیم به‌طورقطع از بسیاری تهدیدات احتمالی کاسته خواهد شد.

به گزارش اس.بی پرس، حمیدرضا رخشانی در ستاد نکوداشت هفته پدافند غیرعامل گفت: اخلاق‌مداری، قانون‌مداری، رعایت حقوق شهروندی و اجرای عدالت در تمامی دستگاه‌های اجرایی از مهم‌ترین مصادیق پدافند غیرعامل هستند که منجر به افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی در جامعه خواهد شد.

وی افزایش سرمایه اجتماعی را از مهم‌ترین نتایج پدافند غیرعامل برشمرد و گفت: تعامل و هماهنگی دوطرفه مردم و مسئولان در دفع تهدیدات و حملات دشمنان بسیار تعیین‌کننده و مهم است بنابراین باید به دنبال افزایش سرمایه اجتماعی باشیم.

رخشانی با بیان اینکه راه تقویت سرمایه اجتماعی اجرای عدالت است، گفت: در شرایط سخت مسئولان باید پا به پای مردم در رفع بحران همراهی و همکاری کنند تا مردم احساس بی‌عدالتی نداشته باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان خاطرنشان کرد: قانون‌مداری، اخلاق‌مداری، صبر و شکیبایی، پاسخگویی حداکثری و رعایت حقوق شهروندی مهم‌ترین وظیفه دستگاه‌ها در قبال مردم است که منجر به افزایش اعتماد عمومی در جامعه می‌شود.

وی با بیان اینکه ستاد پدافند غیرعامل باید در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی فرهنگی جهت مقابله با عملیات روانی دشمن فعالیت کند، افزود: مؤثرترین ابزار برای پیشگیری، آموزش و آگاه‌سازی افراد جامعه در این زمینه است.

رخشانی با اشاره به تأثیر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی بر دانش آموزان، بر ارتقای سطح آگاهی و هوشیاری والدین و دانش آموزان درمقابله با جنگ نرم تأکید کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش سیستان و بلوچستان مهم‌ترین اهداف پدافند غیرعامل را دفاع از سرمایه‌های انسانی، کاهش آسیب‌پذیری نظام در برابر تهدیدهای دشمنان و تلاش برای پایداری و اقتدار ملی دانست و گفت: توجه به پدافند غیرعامل در تمام دستگاه‌ها باعث توانمند شدن آن‌ها و نهادینه شدن فرهنگ مصون‌سازی در زیرساخت‌ها و محیط‌های مهم و آمادگی دفاعی در تمام سطوح در برابر تهدیدات به‌خصوص تهدیدات نوین می‌شود.

رخشانی با بیان اینکه مدارس از بسترهای اصلی فرهنگ‌سازی عمومی در حوزه پدافند غیرعامل هستند، گفت: مفاهیم و مصادیق پدافند غیرعامل باید به زبان ساده برای دانش آموزان تشریح و تبیین شود.

وی ادامه داد: با آموزش خود مراقبتی، نگاه پیشگیرانه، شناسایی مواضع خطر و دیدن آسیب‌ها از ابعاد مختلف می‌توان در راستای پیشگیری از خطرات احتمالی اقدام کرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی جهت آگاه‌سازی و آموزش ابعاد مختلف پدافند غیرعامل، اجرای مسابقات نقاشی، مقاله‌نویسی و ساخت محتوای الکترونیکی در بخش‌های دانش‌آموزی و فرهنگیان تأکید کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha