خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12562
۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۳:۳۷

طغیان کرونا در خاش

طغیان کرونا در خاش
فرماندار و رئیس ستاد مبارزه با کرونا در خاش سیستان و بلوچستان گفت: بی‌توجهی و سهل‌انگاری مردم در انجام واکسیناسیون و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی منجر به طغیان بیماری در یکی از مناطق شهرستان شده است.

به گزارش اس.بی پرس، صاحب گل صالحی در حاشیه نشست اضطراری با نمایندگان علما، روحانیون، معتمدین و مدیران دستگاه‌های اجرایی و اعضای ستاد کرونای خاش با اشاره به اینکه حفظ سلامت شهروندان بر هر مقوله‌ای ارجحیت دارد، بر برخورد جدی با متخلفین در اجرای مصوبات ستاد کرونا و تهدیدکنندگان جان مردم تأکید کرد.

مقام عالی دولت در خاش تصریح کرد: تمامی اقشار جامعه اعم از ائمه معزز جمعه، روحانیون، ریش‌سفیدان و متنفذین، مدیران و مسئولین، کسبه و بازاریان به‌عنوان یک مسئولیت اجتماعی در تضمین سلامت عمومی و رسیدن به ایمنی جمعی علیه بیماری کرونا به‌واسطه ارتقای شاخص واکسیناسیون شهرستان با ستاد ویژه کرونا همراه شوند.

وی اظهار کرد: تشکیل کمیته‌های آموزش‌وپرورش، اتاق اصناف و صنعت و معدن، شورای اسلامی شهر و حاشیه شهر و روستاها و ائمه معزز جمعه و طرح مصوبات و پیگیری جدی و گزارش روزانه به ستاد کرونا از اولویت‌های مهم ستاد است.

صالحی ادامه داد: الزام همه شاغلان در کلیه واحدهای صنفی و خانواده به دریافت حداقل یک دوز واکسن ظرف ۴۸ ساعت آینده و پس از مهلت تعیین‌شده و بررسی توسط گشت ویژه ستاد کرونا با خاطیان این امر برخورد جدی و نسبت به پلمپ صنف متخلف اقدام خواهد شد.

وی با تأکید بر راه‌اندازی خودروهای سیار واکسیناسیون در سطح بازار و اماکن پرتردد شهرستان جهت تلقیح واکسن و سهولت بیشتر در دسترسی مردم و بررسی و اعلام لیست فرهنگیان و عوامل اجرایی مدارس و دانش آموزان فاقد کارت واکسن به ستاد کرونا گفت: ممانعت از حضور مدیر، معلم و دانش آموزان فاقد کارت واکسن در مدارس مگر با انجام دو تست PCR در هفته با هزینه شخصی مورد تأکید است.

فراخوان شوراهای شهر و مجموعه‌های تحت پوشش جهت انجام واکسیناسیون محلات و اعلام گزارش به ستاد کرونا و همراهی علما و روحانیون معزز مساجد در انتشار اطلاعیه‌های مرتبط با واکسیناسیون نمازگزاران و مردم و نیز اعلام از طریق بلندگوهای مساجد و برپایی ایستگاه‌های سیار واکسیناسیون با حضور تیم‌های بهداشتی در محل نمازهای یومیه مساجد محلات و تمامی نمازهای جمعه این هفته شهرستان باید در اولویت باشد.

فرماندار خاش افزود: ممانعت از حضور کارمندانی که حداقل یک دوز واکسن دریافت نکرده‌اند در تمامی دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و خصوصی با جدیت دنبال می‌شود.

وی تأکید کرد: گشت‌های مشترک ستاد کرونا ضمن بازدید سرزده از تمامی ادارات، اصناف، نهادها و بخش‌های دولتی و غیردولتی ارائه‌دهنده خدمت و کالا نسبت به بررسی کارت واکسن کارکنان و کسبه به‌صورت رندوم اقدام نموده و لیست خاطیان به همراه گزارش بازدید جهت برخورد با متخلفین به ستاد کرونا اعلام شود.

نصب بنر با محتوای کوتاه و کلیدی و به همراه تصویر تأثیرگذار و مفهومی واکسیناسیون توسط تمامی ادارات در میادین و چهار راه‌های شهرستان باید انجام شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha