خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12588
۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۱:۲۱
فرماندار خاش:

شاخص واکسیناسیون فرهنگیان باید بالاتر برود

شاخص واکسیناسیون فرهنگیان باید بالاتر برود
فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: ارتقای شاخص واکسیناسیون مجموعه فرهنگیان اعم از مدیران، معلمین و دانش آموزان در شهرستان از ۴۷ به ۷۰ درصد و در روستا از ۸۳ به ۱۰۰ درصد و ثبت در سامانه در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش اس.بی پرس، صاحب گل صالحی بیان کرد: اولویت اول شهرستان، صیانت از جان و معیشت مردم است لذا با توجه به اینکه شاخص واکسیناسیون شهرستان رضایت‌بخش نبوده و بی‌توجهی برخی افراد ناآگاه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مقاومت در برابر تلقیح واکسن موجب تغییر وضعیت رنگ‌بندی شهرستان از آبی به زرد شده می‌بایست تا پایان هفته و قبل از ورود موج جدید بیماری شاخص واکسیناسیون را به متوسط استانی برسانیم.

صالحی افزود: بر اساس مصوبه استانی اداره کل صنعت معدن تجارت تمام توان اتاق اصناف و اتحادیه‌های تحت پوشش در جهت پوشش واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی شاغلان اصناف به همراه خانواده به کار گرفته شود.

فرماندار خاش همچنین با گرامیداشت هفته مناسبت‌های هفته ازجمله پدافند غیرعامل، روز بسیج دانش‌آموزی، یوم‌الله ۱۳ آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اظهار کرد: برنامه‌ریزی جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم ۱۳ آبان به‌ویژه نهادینه نمودن فرهنگ دفاع از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و مبارزه با استکبار جهانی (فضاسازی و آذین‌بندی سطح شهر و ادارات، انتشار محتواهای مرتبط در فضای مجازی، نشست های روشنگری و تبیین و تشریح رخدادهای یوم‌الله ۱۳ آبان و...) باید موردتوجه باشد.

وی گفت: برنامه‌ریزی و تشکیل کمیسیون تنظیم بازار، بررسی میدانی و نظارتی بر نحوه تأمین و توزیع اقلام یارانه‌ای، گزارش دامنه تغییرات قیمت‌ها، آمار برخورد با تخلفات گران‌فروشی، تعادل تقاضا و عرضه و...چرا که با وجود تحریم‌ها در جهت رفاه حال و معیشت مردم با برخورد جدی و قاطع با متخلفان در کنار آن‌ها باشیم.

صالحی تأکید کرد: اولویت ما در ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی نحوه ارائه خدمت به مردم و پاسخگویی به مطالبات مراجعین و رضایتمندی دریافت‌کنندگان خدمات است.

وی ادامه داد: با وجود محدودیت‌های اعتباری پروژه‌های خوبی در شهرستان اجرا و یا در دست احداث است و پیگیری پروژه‌های تأثیرگذار و مورد مطالبه مردمی اعم از آب‌رسانی، راه و حمل‌ونقل جاده‌ای، ورزشی، آموزشی، گازرسانی، راه‌آهن، جاده دوبانده و...توسط مدیران با جدیت دنبال شود و ان‌شاءالله به‌زودی پروژه عملیات اجرایی آب شرب شهرستان با اعتبار قابل‌توجه کلید خواهد خورد.

وی افزود: اتمام و بهره‌برداری از ۷۰ پروژه مدرسه‌سازی با ۲۳۰ کلاس درس و افزایش ظرفیت خوابگاه‌های شبانه‌روزی دانش‌آموزی طی مدت دو سال پیشرفت خوبی درزمینهٔ دسترسی به خدمات آموزشی شهرستان است.

فرماندار خاش تصریح نمود: با تلاش نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ابر پروژه گازرسانی به ۹۳ روستای بخش مرکزی و پشت کوه و شهر اسماعیل‌آباد اتفاق بسیار مبارک و خوبی است که ظرف دو هفته آینده آغاز خواهد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha