خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12595
۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۸

خدمت‌رسانی به ۱۰۰ هزار همسایه افغانستانی

خدمت‌رسانی به ۱۰۰ هزار همسایه افغانستانی
دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: به ۱۰۰ هزار مهاجر افغانستانی در نقطه صفر مرزی سیستان، خدمات اجتماعی و بهداشتی ارائه شد.

به گزارش اس.بی پرس، حسنعلی نوری دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به شروع تحولات در افغانستان و حضور مهاجرین این کشور در علاقه حضور مهاجرین به حضور در جمهوری اسلامی ایران، قرارگاه انقلاب بدون مرز ذیل جبهه فرهنگی و مردمی انقلاب اسلامی استان سیستان و بلوچستان از ۱۵ شهریورماه امسال با هدف خدمت‌رسانی به آنان، فعالیت خود را آغاز کرد.

وی ادامه داد: در این مسیر نهاد‌هایی مثل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد علوی و جامعه ایمانی مشعر، کمک‌هایی به این قرارگاه برای خدمت‌رسانی هرچه بهتر داشته‌اند.

این مسئول تصریح کرد: در ابتدای مسیر ورود و فعالیت این قرارگاه به مرز، با هماهنگی اولیه با مرزبانی منطقه سیستان، کار آغاز شد و طی سه روز و با هماهنگی سردار ملاشاهی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان، مجوز ورود و فعالیت گروه‌های جهادی در مرز میلک را دریافت کردیم.

وی اظهار کرد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده توسط ستاد مردمی جبهه فرهنگی-اجتماعی انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با استانداری، نامه ورود رسمی قرارگاه به منطقه مرزی برای ارائه خدمات به مهاجرین افغانستانی نیز دریافت شد و حضور روزانه ۳۰ تا ۵۰ نفر خواهر و برادر، راننده و آشپز و حتی مهاجرین مقیم ایران را در منطقه، جهت خدمات‌رسانی آنان به مهاجران را داشته‌ایم.

وی اضافه کرد: بر اساس اطلاعات و آمار جمع‌آوری‌شده، تعداد ورودی ثبت‌شده مهاجران افغانستانی در روز‌های نخست، روزانه ۳ تا ۵ هزار نفر و در روز‌های میانی فعالیت به دو هزار و ۵۰۰ نفر و در روز‌های اخیر نیز به‌روزی سه هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

وی بیان کرد: در کل مدت ۴۰ روز حضور در نقطه صفر مرزی به ۹۵ تا ۱۰۰ هزار نفر مهاجر افغانستانی خدمات‌رسانی شده است.

نوری خاطرنشان کرد: ارائه بسته بهداشتی بانوان و نوزادان، نان، بسته فرهنگی، بسته غذایی، ۳ هزار بطری آب‌معدنی، هزار و ۵۰۰ کیک و آب‌میوه، پخت و توزیع عدسی و تخم‌مرغ و سیب‌زمینی آب پز، ۲۰۰ قوطی شیر خشک و اهدای ۳۵۰ پرس غذای گرم برای مهاجرینی که با تأخیر از مرز خارج می‌شوند، ازجمله برنامه‌های انجام‌شده در این مدت بوده است.

وی گفت: از آنجائی که با پایان ایام محرم و صفر، ارتباط با هیئت‌های مذهبی کم‌رنگ‌تر شده است، از طریق استانداری پیگیری لازم جهت دریافت مساعدت‌های بین‌المللی از قبیل سازمان ملل یا اداره اتباع و مهاجرین خارجی و ... برای تداوم ارائه خدمات به مهاجرین افغانستانی انجام‌شده و در حال انجام است.

شایان‌ذکر است انجام تست کرونا و ویزیت رایگان مهاجرین ورودی از برنامه‌های اولویت‌دار این مدت بوده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha