خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12604
۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۹:۱۸
استاندار:

حدود ۲۰ هزار سیستان و بلوچستانی در طرح جهش تولید مسکن نام‌نویسی کردند

حدود ۲۰ هزار سیستان و بلوچستانی در طرح جهش تولید مسکن نام‌نویسی کردند
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۲۰ هزار نفر تاکنون در حوزه ادارات کل راه و شهرسازی شمال و جنوب و بنیاد مسکن در طرح جهش تولید مسکن اقدام به نام‌نویسی کرده‌اند که بیشترین تعداد با افزون‌بر ۱۵ هزار نفر به حوزه زیر پوشش اداره کل راه و شهرسازی شمال استان اختصاص دارد.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی روز دوشنبه در دومین جلسه تأمین مسکن سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طرح جهش تولید مسکن در استان ضمن خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد و دهک‌های پایین سبب اشتغال‌زایی و رونق تولید خواهد شد.

وی تأکید کرد: با اقدامات ارزشمند در حوزه راه و شهرسازی زمین‌هایی که در سال نخست طرح جهش تولید مسکن در سیستان و بلوچستان موردنیاز است از زمین‌های در اختیار این اداره کل تأمین می‌شود و همچنین طبق قانون در سال‌های آینده بقیه زمین‌های موردنیاز این طرح نیز از زمین‌های مازاد در اختیار دستگاه‌های اجرایی تأمین خواهد شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه افق چهار سال طرح جهش تولید مسکن در این استان ساخت ۲۸۰ هزار واحد مسکونی است‌ خاطرنشان کرد: به‌منظور استفاده از نیروهای ماهر در ساخت واحدهای مسکونی این طرح مهم مقرر شد افراد متقاضی بعد از فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای مشغول به‌کارگیری شوند و از تخصص و دانش مهندسان استان نیز در طراحی و ساخت استفاده شود.

وی افزود: همچنین طبق مصوبه امروز مقرر شد نهادهایی همچون بنیاد شهید و امور ایثارگران، کمیته امداد و بهزیستی سیستان و بلوچستان خود نسبت به ثبت‌نام متقاضیان فاقد مسکن در طرح جهش تولید مسکن اقدام کنند.

مدرس خیابانی از اختصاص وام ۲۰۰ میلیونی به واحدهای طرح جهش تولید مسکن و بافت‌های فرسوده خبر داد افزود: به‌منظور کمک به اقشار کمک درآمد در طرح جهش تولید مسکن استان مقرر شد وام ۲۰۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله علاوه بر روستاها به‌تمامی واحدهای موجود در بافت فرسوده و سایر طرح‌های مسکن اختصاص یابد.

وی افزود: تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان نظیر ادارات آب، برق و گاز نیز مکلف شدند هم‌زمان با اجرای پروژه‌های طرح جهش مسکن نسبت به فراهم کردن تأسیسات زیر بنایی در حوزه‌های تحت پوشش خود اقدام کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان بر بلندمرتبه‌سازی در طرح جهش مسکن تأکید کرد و ادامه داد: بلندمرتبه‌سازی ضمن کاهش نیاز به زمین برای ساخت واحدهای مسکونی خدمات‌رسانی را در مراکز جمعیتی مطلوب‌تر می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست از کسب رتبه چهار پیشرفت فیزیکی طرح اقدام ملی مسکن در استان بر اساس اعلام گزارش دیوان‌ محاسبات کشور خبر داد و گفت: واگذاری واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در این استان از اسفندماه آغاز و سعی خواهد شد تا سال آینده این پروژه مهم با پنج هزار و ۷۴۶ واحد به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.

عطاء الله اکبری تأکید کرد: همچنین به‌منظور تأمین نیاز شهروندان سیستان و بلوچستان زمین برای سال نخست احداث واحدهای مسکونی طرح جهش تولید مسکن در استان توسط این اداره کل تأمین‌شده و با استقبال خوب شهروندان از ۲۸ مهرماه تاکنون شاهد ثبت‌نام ۱۵ هزار نفر در هفت شهر تحت پوشش این اداره کل هستیم.

وی افزود: همچنین در پاسخ به مطالبات شهروندان حوزه سیستان علاوه بر رامشار در شهر زابل نیز هفت و نیم هکتار زمین برای ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی طرح جهش تولید مسکن توسط این اداره کل تأمین‌شده که درصددیم به‌زودی امکان ثبت‌نام شهروندان این شهر را در سامانه فراهم کنیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha