خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12612
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۹:۳۸
تحقق وعده رئیس‌جمهوری؛

بازارچه مرزی پسابندر در آستانه افتتاح

بازارچه مرزی پسابندر در آستانه افتتاح
مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: بازارچه مرزی پسابندر واقع در شهرستان دشتیاری پس از دستور رئیس‌جمهوری برای فعال‌سازی بازارچه‌های مرزی به‌زودی با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، مبین علی میر اظهار داشت: راه‌اندازی فیبر نوری بازارچه پسابندر در حال انجام است و طی روزهای پیش رو این بازارچه مرزی به‌صورت رسمی فعالیتش را آغاز می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت هفت بازارچه مرزی در سیستان و بلوچستان افزود: با افتتاح بازارچه مرزی پسابندر تعداد بازارچه‌های رسمی این استان به هشت مورد افزایش می‌یابد و تجارت کالاها به‌صورت لنجی نیز انجام می‌شود.

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پسابندر تنها بازارچه‌ای است که با چندین کشور مبادلات خواهد داشت تصریح کرد: با آغاز فعالیت بازارچه پسابندر واردات از کشورهای آفریقایی و هند نیز در دستور کار قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان این است که با رونق بازارچه‌های مرزی شاهد تحول اقتصادی در سیستان و بلوچستان و شرق کشور باشیم.

بدشتیاری با مصوبه آذرماه سال ۱۳۹۸ هیئت‌وزیران به‌عنوان یک شهرستان مستقل شناخته شد و نخستین فرماندار دشتیاری از شهریورماه ۱۳۹۹ مشغول بکار شد.

منطقه دشتیاری حدود ۶ هزار کیلومترمربع وسعت دارد و بر اساس آمار مراکز بهداشتی و درمانی در سال ۱۴۰۰ جمعیت این شهرستان حدود ۱۰۰ هزار نفر برآورد شده است.

این شهرستان دارای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که مهم‌ترین آن‌ها بخش شیلات و صنایع وابسته به شیلات است، درواقع بیش از ۵۰ درصد فعالیت‌های اقتصادی مرمان این سرزمین از دریا به‌عنوان اقتصاد دریا محور شیلات به شمار می‌رود.

رئیس‌جمهوری پنجشنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ شهریورماه ۱۴۰۰ در دومین سفر استانی دولت سیزدهم به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha