خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12614
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۹:۴۸

منعی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد

منعی برای بازگشایی مدارس وجود ندارد
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت‌: آنچه از کشور‌های دیگر نیز خبر می‌رسد، آموزش حضوری در بسیاری از مقاطع بدون انجام واکسیناسیون صورت گرفته است، ایران نیز می‌تواند با رعایت کامل اصول بهداشتی به سمت آموزش حضوری قدم بردارد.

به گزارش اس.بی پرس، زهرا شیخی مبارکه سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد بازگشایی مدارس گفت: نباید بازگشایی مدارس را منوط به واکسیناسیون بدانیم چنانکه بسیاری از کشور‌ها نیز با رعایت اصول بهداشتی اقدام به آموزش حضوری کرده‌اند.

وی ادامه داد: آنچه از کشور‌های دیگر نیز خبر می‌رسد، آموزش حضوری در بسیاری از مقاطع بدون انجام واکسیناسیون صورت گرفته است، ایران نیز می‌تواند با رعایت کامل اصول بهداشتی به سمت آموزش حضوری قدم بردارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در دو سال گذشته متوجه ضعف‌های بسیار آموزش مجازی شدیم، خانواده‌ها از آن شرایط رضایت کافی نداشته‌اند، سطح سواد در برخی از خانواده‌ها به حدی نبود که بتوانند در کنار دانش آموزان قرار گیرند و به آن‌ها کمک کنند.

وی افزود: فارغ از مواردی که اشاره شد موضوعات پرورشی و ارتباطات اجتماعی دانش آموزان به‌واسطه قرار گرفتن در منزل دچار وضعیت نامناسبی شده است.

شیخی اضافه کرد: با توجه به اینکه آموزش‌وپرورش از آغاز سال به‌تدریج آموزش حضوری را در مراکز کمک تراکم و کم‌جمعیت آغاز کرده است، تمایل نیز این است که بدون در نظر گرفتن درصد دانش آموزان واکسینه با رعایت مسائل و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی برگردیم.

وی گفت: موضوع دیگری که در این میان وجود دارد این است که افراد سالمند و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و به‌طورکلی بزرگ‌سالانی که این دانش آموزان با آن‌ها در ارتباط هستند نیز واکسینه شده‌اند از سوی دیگر آمار معنی‌داری از ابتلای افرادی که در سنین دانش‌آموزی هستند نیز مشاهده نمی‌شود.

وی در پایان گفت: ازاین‌رو منعی برای بازگشایی مدارس وجود نخواهد داشت، چرا که می‌توان همچون سایر کشور‌های درگیر این بیماری با رعایت مسائل بهداشتی به سراغ آموزش حضوری رفت و جلوی آسیب‌های به وجود آمده از آموزش مجازی را گرفت.

 

 انتهای پیام/

منبع : mizan.news

نظرات شما

capcha