خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12621
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۲۲

مجلس به دنبال محدودیت اینترنت نیست/ توییتر باید رفع فیلتر شود/ نیروهای انقلابی می‌توانند در فضای توییتر پیام ما را به دنیا برسانند

مجلس به دنبال محدودیت اینترنت نیست/ توییتر باید رفع فیلتر شود/ نیروهای انقلابی می‌توانند در فضای توییتر پیام ما را به دنیا برسانند
رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی، گفت: نظر من این است که توییتر باید رفع فیلتر شود، چرا توییتر برای مسئولین آزاد باشد و برای مردم آزاد نباشد؟ من معتقدم وقتی‌که مسئولین در توییتر حضور دارند، چرا باید برای مردم ممنوع باشد؟ اگر خلاف است برای همه باید باشد و مسئولین هم استفاده نکنند اما حالا که استفاده می‌کنند باید برای مردم هم آزاد شود؛ لذا من موافق این هستم که توییتر رفع فیلتر شود.

به گزارش اس.بی پرس، سید محمدرضا میر تاج‌الدینی نایب‌رئیس فراکسیون نیروهای مردمی انقلاب، در خصوص نگاه مجلس به فضای مجازی، گفت: در مجلس به‌هیچ‌وجه به دنبال محدودسازی اینترنت یا پلتفرم‌های مختلف نیستیم. نه‌تنها به دنبال محدودسازی نیستیم بلکه حتی باید در خصوص آزادسازی برخی پلتفرم‌ها اقدام کنیم.

وی ادامه داد: ازجمله نظر من این است که توییتر باید رفع فیلتر شود، چرا توییتر برای مسئولین آزاد باشد و برای مردم آزاد نباشد؟ من معتقدم وقتی‌که مسئولین در توییتر حضور دارند، چرا باید برای مردم ممنوع باشد؟ اگر خلاف است برای همه باید باشد و مسئولین هم استفاده نکنند اما حالا که استفاده می‌کنند باید برای مردم هم آزاد شود؛ لذا من موافق این هستم که توییتر رفع فیلتر شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در ادامه بیان کرد: توییتر فضایی است که ایده‌ها، دیدگاه‌ها و نظرهای متعدد پیرامون موضوعات مختلف مطرح می‌شود و مردم ما هم آن بصیرت را دارند که بتوانند ایده‌ها و نظرات مختلف که در عرصه‌های گوناگون ارائه می‌شود را بررسی کنند؛ ما باید این بصیرت را در جامعه ایجاد کنیم که خودشان انتخاب کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای فرهنگی و فکری خیلی زیادی در جامعه ما هستند که بتوانند در این عرصه حضور پیداکرده و به شبهات و سؤالات پاسخ بدهند.

میر تاج‌الدینی با اشاره به توصیه رهبری به حضور نیروهای انقلابی در فضای مجازی، گفت: از سوی دیگر فضای توییتر یک فضای نخبگانی است و ماهم که در حوزه آی تی دست بالا را داریم لذا این می‌تواند بستری باشد که جوانان تحصیل‌کرده و طلاب ما در این عرصه حضور پیداکرده و نظرات و دیدگاه‌های انقلابی ما را به دنیا برسانند.

 

 انتهای پیام/

منبع : ilna.news

نظرات شما

capcha