خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12622
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۳۵

بیش از ۱۴۰ هزار مترمکعب ماسه‌بادی از جاده‌های منطقه سیستان جمع‌آوری شد

بیش از ۱۴۰ هزار مترمکعب ماسه‌بادی از جاده‌های منطقه سیستان جمع‌آوری شد
مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای راهداری در هفت‌ماهه سال جاری بیش از ۱۴۰ هزار مترمکعب ماسه‌بادی را از سطح مسیرهای ارتباطی منطقه سیستان جمع‌آوری و حمل کرده‌اند.

به گزارش اس.بی پرس، ایوب کرد با بیان اینکه قطع جریان آب رودخانه هیرمند و خشک شدن تالاب بین‌المللی هامون سبب افزایش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه منطقه به ۱۸۰ روز و درنتیجه آن حرکت شن‌های روان و بروز طوفان‌های شدید گردوخاک در بیشتر روزهای سال در منطقه سیستان شده است اظهار داشت: این موضوع علاوه بر بروز مشکلات فراوان برای شهروندان در برخی ایام سال کاهش دید افقی و مسدود شدن مسیرهای ارتباطی این منطقه را به همراه داشته است.

وی تأکید کرد: راهداران حوزه سیستان در گرمای سوزان تابستان و طوفان‌های شدید منطقه با سرعت بیش از ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت در بیشتر روزها با ازخودگذشتگی و دور از خانواده به‌صورت شبانه‌روزی با تیم‌های ویژه در سطح جاده‌ها به فعالیت پرداختند تا شهروندان سیستان و بلوچستان بدون دغدغه و با خیال آسوده در مسیرهای ارتباطی منطقه تردد کنند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: حجم گسترده شن و ماسه و شدت سرعت طوفان‌های منطقه سبب بروز خسارت بیش از ۷۰ میلیارد ریال به ۱۹ دستگاه ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین راهداری حوزه سیستان شد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha