خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12626
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۵۴

لزوم اجرای صد درصدی طرح واکسیناسیون در بخش پشتکوه خاش

لزوم اجرای صد درصدی طرح واکسیناسیون در بخش پشتکوه خاش
بخشدار پشتکوه خاش گفت: استقبال از طرح واکسیناسیون زمینه‌ساز مهار ویروس کرونا و بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی خواهد بود.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا شهنوازان صبح امروز در دیدار با جمعی از بهورزان، دهیاران و معتمدین بخش پشتکوه خاش در مرکز جامع خدمات سلامت بیلری اظهار کرد: استقبال از طرح واکسیناسیون زمینه‌ساز مهار ویروس کرونا و بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی خواهد بود.

وی افزود: دهیاران بخش پشتکوه موظف‌اند در راستای اجرای هر چه‌بهتر روند واکسیناسیون با بهورزان این بخش نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند.

بخشدار پشتکوه تصریح کرد: در صورت عدم همکاری دهیاران تا اجرای صد درصدی طرح واکسیناسیون در روستاهای با احکام انتصابی آن‌ها موافقت نمی‌‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش‌های بی‌وقفه بسیج در طرح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی موفق ظاهرشده است گفت: قطعاً از ظرفیت بزرگ بسیج در اجرای صد درصدی واکسیناسیون کرونا در روستاهای بخش پشت کوه خاش استفاده خواهد شد.

شهنوازان خاطرنشان کرد: علما، معتمدین و ریش‌سفیدان نیز باید از ظرفیت خود برای فرهنگ‌سازی مناسب و حذف باورهای نادرست استفاده کنند تا مردم از طرح واکسیناسیون استقبال کنند.

بخشدار پشتکوه خاش با بیان اینکه آمار تبعه خارجی و مهاجر ساکن در روستاهای بخش پشت کوه در سامانه سیب وزارت بهداشت ثبت‌شده است گفت: دهیاران به‌عنوان آخرین حلقه متصل به دولت موظف‌اند تذکرات لازم جهت دریافت دوز اول و دوم واکسن را به این افراد ارائه دهند و در صورت عدم همکاری این افراد به اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی معرفی خواهند شد.

شهنوازان یادآور شد: بیش از ۳ هزار و ۸۶۳ نفر در مرکز جامع خدمات سلامت بیلری و پنج‌خانه بهداشت زیر نظر این مرکز، جامعه هدف واکسیناسیون هستند که تاکنون با پیشرفت ۳۰ درصدی تعداد ۱ هزار و ۱۵۹ نفر واکسینه شده‌اند.

این مسئول افزود: برای اجرای صد درصدی طرح واکسیناسیون در تمامی روستاهای بخش پشتکوه خاش همکاری بیش‌ازپیش بهورزان، دهیاران، معتمدین و ریش‌سفیدان و همچنین مساعدت بسیجیان لازم و ضروری است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha