خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12627
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۰:۵۹

عدم اطلاع مدیر ورزش سیستان و بلوچستان از ورزش‌های المپیکی

عدم اطلاع مدیر ورزش سیستان و بلوچستان از ورزش‌های المپیکی
نایب‌رئیس هیئت هاکی سیستان و بلوچستان گفت: ورزش هاکی در بخش چمن یکی از ۳ رشته پرطرفدار و البته با قدمت در جهان است که در المپیک به نام ایران ثبت‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، افسانه اردیش اظهار داشت: متأسفانه در اداره کل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان اخیراً شاهد شدیدترین برخوردها و محروم کردن منتقدان و دلسوزان از حقوق قانونی خود در این اداره کل و تهدید به برخوردهای قضائی و پرونده‌سازی هستیم که در نوع خود بی‌سابقه است.

وی ضمن ابراز تأسف از سطح تأسف‌بار اطلاعات مدیرکل ورزش و جوانان استان در خصوص ورزش هاکی اذعان کرد: جناب آقای ادهم کرد در مصاحبه‌ای روز گذشته با یکی از رسانه‌های استان پیرامون مسائل مطرح حول محور وضعیت نابسامان هاکی در استان داشتند ادعایی مضحک را مطرح نموده و این ورزش ریشه‌دار را رشته‌ای غیر المپیکی معرفی کردند.

وی ادامه داد: با این نگاه و سطح دانش جناب مدیرکل به تاریخچه رشته‌های ورزشی نگرانی ما در خصوص افق و آینده‌ای که در پیش داریم و عملکرد و گذشته‌ای که پشت سر گذاشتیم چند برابر شد. چگونه می‌شود که مدیرکل یک دستگاه دولتی که اتفاقاً متولی ترویج و توسعه ورزش در استان است اطلاعات ورزشی‌اش راجع به مهم‌ترین رویداد ورزشی جهان این‌قدر محدود و ناقص است که نمی‌داند چه رشته‌هایی در المپیک حضور دارند و چه رشته‌هایی حضور ندارند!

نایب‌رئیس و مربی هیأت هاکی سیستان و بلوچستان بیان کرد: صرفاً جهت اطلاع و بالابردن سطح معلومات ورزشی مدیرکل محترم اداره ورزش و جوانان استان باید عرض کنم که هاکی در بخش چمن یکی از ۳ رشته پرطرفدار و البته با قدمت در جهان و المپیک است که هواداران بی‌شمار و پرشوری در سراسر دنیا دارد و در المپیک بنام ایران ثبت است.

وی ادعای مدیرکل ورزش استان در خصوص اجاره سالن شهید فهمیده زاهدان جهت تمرین تیم بانوان را ادعایی بی‌اساس خواند و بیان کرد: به‌عنوان مربی وقت تیم بانوان و جهت تنویر افکار عمومی می‌گویم که تیم بانوان هاکی استان در سالن ورزشی که ایشان ادعا کردند تمرینی نداشته و ما از اجاره ۱۱ میلیون آن بی‌اطلاعیم. از طرفی باید از ایشان پرسید که چرا وقتی هیئت‌های ورزشی برای زمان تمرین مشکل دارد و در مرکز استان مشکل کمبود فضا و سرانه ورزشی داریم سالن‌ها را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند.

 

لزوم تغییر نگاه مدیریت ورزش سیستان و بلوچستان از گزارش عملکرد به مدیریت کیفی

این مربی ورزشی و استعدادیاب هاکی در سیستان و بلوچستان با تأکید بر لزوم گذر از عصر مدیریت‌های گزارش عملکردی به مدل مدیریت کیفی و هدفمند یادآور شد: انتظاری که ما از مدیران آتی ورزش در استان داریم این است که عملکرد مدیران این حوزه در ادوار گذشته را بررسی و آسیب‌شناسی کنند. ببیند چه عملکرد و برخوردهایی باعث می‌شود یک ورزشکار از ورزش فراری و یک جوان از آینده خود ناامید باشد و احساس سرخوردگی کند.

اردیش تصریح کرد: دلیل تشویش ذهنی و توهم توطئه از سوی مدیرکل ورزش استان را نمی‌دانیم. اگرچه ایشان ورزشکاران نوجوان و جوان استان را متهم به اهداف سیاسی می‌کنند اما ما ورزشکاریم و نگاهمان به مسائل ورزشی است. اوج سطح خواسته‌های یک ورزشکار سیستان و بلوچستانی زمان تمرین است و نگاهی به صندلی‌های داغ نداریم.

وی ادامه داد: هیئت‌های ورزشی تجهیزات آن‌چنانی اداری و دفتر و میز و صندلی میلیونی ندارد که برای حفظ سنگرش تلاش کنیم. حتی برنامه مشخص و زمان تمرینی هم برایمان در نظر گرفته نمی‌شود. خواسته بزرگی نیست اگر ورزشکاران بخواهند در تصمیم‌گیری برای آینده ۴ ساله مدیریت هیئت‌های ورزشی شأن شریک باشند و از دخل و تصرف و مهندسی کردن در انتخابات هیئت‌ها آزرده‌خاطر شوند.

این مربی ورزشی اظهار کرد: باید نگاه منسوخ موجود به ورزش تغییر کند و نهادهای مسئول حمایتی یکسان و دغدغه برابری نسبت به توسعه همه رشته‌های ورزشی داشته باشند و به بوکس، فوتبال، موتورسواری، والیبال، هاکی و دیگر رشته‌های ورزشی به یک‌چشم نگاه شود. نباید حمایت مسئولان از ورزش که عامل سلامت و سرزندگی در جامعه است به مسائلی مثل المپیکی بودن یا نبودن آن گره بخورد و استعدادهای رشته‌های کمتر دیده‌شده نابود شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : mehrnews.com

نظرات شما

capcha