خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12632
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۲۹

انتقاد نماینده مجلس از مدیریت سلیقه‌ای در وزارت نیرو

انتقاد نماینده مجلس از مدیریت سلیقه‌ای در وزارت نیرو
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس مدیریت سلیقه‌ای و دیکتاتوری وزارت نیرو را عامل بروز تنش اجتماعی در کشور عنوان کرد.

به گزارش اس.بی پرس، مهرداد ویس کرمی نماینده خرم‌آباد در مجلس در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 11 آبان) قوه مقننه و در اخطار قانون اساسی خود با استناد به اصل سوم، گفت: مدیریت منابع آب، توزیع عادلانه آب و تولید و توزیع برق ازجمله وظایف وزارت نیرو است.

وی ادامه داد: متأسفانه وزارت نیرو در سالیان گذشته در دست جریان خاصی قرار داشته که بدون توجه به مسائل علمی و کارشناسی و بر اساس دیکتاتوری و سلیقه‌ای کشور را به سمت تنش آبی و اجتماعی برده است.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس اظهار داشت: آنچه در خوزستان، لرستان، اصفهان، کرمان و دیگر مناطق کشور مشاهده می‌شود، نتیجه سیاست‌های اشتباه گذشته وزارت نیرو است. متأسفانه هر فردی که با آن‌ها در استان‌ها مخالف بوده با بی‌احترامی برکنار شده است زیرا دنبال افراد حلقه‌به‌گوش بوده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: آنچه در وزارت نیرو در سالیان گذشته جریان داشته، بیشتر شبیه مافیای آب است که باعث ایجاد مشکل در حیطه آب و برق کشور شده است. متأسفانه هنوز هم همان مدیریت بیمار که از معاونت‌ها آغاز می‌شود و تا مدیرکل‌ها ادامه دارد در وزارت نیرو حضور دارند.

ویس کرمی گفت: لازم است وزیر نیرو نسبت به تغییر افراد مذکور اقدام کند و نسبت به جبران ظلم‌های گذشته برای استان‌هایی مانند لرستان اقدام عاجل انجام دهد.

وی افزود: متأسفانه توزیع خاموشی‌ها نیز با عدالت انجام‌نشده و ظلم علی السویه نیز درجه‌ای از عدالت است اما متأسفانه همین ظلم نیز عادلانه توزیع نشده و خاموشی‌ها در برخی جاها بیشتر بوده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به‌زودی تحقیق و تفحص از وزارت نیرو در حیطه مدیریت منابع آب از دولت پنجم تا دوازدهم به مجلس ارائه می‌شود که امیدواریم نمایندگان کمک کنند عوامل این ظلم تاریخی مجازات شوند.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha