خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12633
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۱:۳۲
قالیباف:

وزیر بهداشت موظف به حضور در مجلس است

وزیر بهداشت موظف به حضور در مجلس است
رئیس مجلس گفت: اگر رئیس هر کمیسیونی وزیری را دعوت می‌کند، وزیر باید بیاید. اگر کمیسیون بهداشت نامه‌ای به وزیر فرستاده است، آقای عین‌اللهی موظف است که بیاید.

به گزارش اس.بی پرس، محمدتقی نقد علی نماینده خمینی‌شهر در نشست علنی امروز (سه‌شنبه 11 آبان) قوه مقننه طی اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی گفت: حدود یک ماه است که نمایندگان مجلس در موضوع واکسیناسیون به وزیر بهداشت نامه نوشته‌اند.

وی ادامه داد: این نامه سه مورد را مطرح می‌کرد؛ اول اینکه نتایج تزریق 80 میلیون دوز واکسن برای مبنای جنس و سن افراد، چه بوده است؟ دوم؛ دلایل تزریق به افراد زیر 18 سال بر مبنای کدام تحقیقات بوده است؟ سوم؛ طبق گفته رئیس‌جمهور واکسیناسیون باید اقناعی باشد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس یازدهم اضافه کرد: وزیر بهداشت به این درخواست نمایندگان وقعی ننهاده‌اند و پاسخ ندادند و شأن مجلس در این قضیه رعایت نشده است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس تصریح کرد: بسیاری از جوانان حوزه انتخابیه، جوانان انقلابی و پیرو نظام و ولایت‌فقیه هستند، اما سؤالاتی دارند که وزیر باید پاسخ دهد و آقای عین‌اللهی جلسه‌ای با نمایندگان بگذارند تا ما بتوانیم پاسخ افراد در حوزه انتخابیه را بدهیم.

 محمدباقر قالیباف در پاسخ به اخطار این نماینده تأکید کرد: به‌طور روشن اگر رئیس هر کمیسیونی وزیری را دعوت می‌کند، وزیر باید بیاید. اگر کمیسیون بهداشت نامه‌ای به وزیر فرستاده است، آقای عین‌اللهی موظف است که بیاید.

 

 انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

نظرات شما

capcha