خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12636
۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۱۷:۱۳
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان:

ساماندهی نظام ارجاع پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی ضروریست

ساماندهی نظام ارجاع پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی ضروریست
مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با تأکید بر لزوم ساماندهی نظام ارجاع پزشک خانواده در صندوق بیمه سلامت همگانی گفت: هر پزشک خانواده در یک شیفت ۷۵۰ نفر و در ۲ شیفت یک هزار و ۵۰۰ نفر را زیر پوشش خواهد داشت و به بیمه‌شدگان خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر رضا عباسی اظهار داشت: در این راستا شرایط فراهم‌شده و در گام اول، نظام ارجاع شهری برای بیمه‌شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی ساماندهی و راه‌اندازی شده است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه صندوق بیمه همگانی از سال ۹۳ تشکیل‌شده است افزود: برای شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت بیمه‌شدگان مشمول نظام ارجاع می‌توانند علاوه بر خدمات در بخش دولتی از خدمات بخش خصوصی نیز استفاده کنند.

وی بیان کرد: هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ هزار بیمه‌شده بیمه همگانی زیرپوشش بیمه سلامت استان بوده و از خدمات نظام بیمه سلامت در مراکز درمانی بخش دولتی و خصوصی بهره‌مند می‌باشند و بیمه‌شدگان بیمه سلامت همگانی در صورتیکه با رعایت نظام ارجاع به پزشک خانواده خود مراجعه کنند تنها مبلغ ۶ هزار تومان بابت ویزیت پرداخت می‌کنند.

عباسی گفت: بیمه‌شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی می‌توانند هم‌اکنون به نزدیک‌ترین پزشک عمومی مراجعه و در طرح پزشک خانواده ثبت‌نام کنند، این در حالی است که افراد بیمه‌شده می‌توانند در طول سال ۲ بار پزشک خود را تغییر داده و پس از غربالگری از طریق نظام ارجاع به بخش خصوصی نیز مراجعه کنند.

وی افزود: صدور نسخه الکترونیکی علاوه بر اینکه باعث تسهیل در روند ارائه خدمات به بیمه‌شدگان می‌شود باعث جلوگیری بسیاری از خدمات بی‌مورد و هزینه‌ساز نیز خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پرداخت های بیمه سلامت به مؤسسات درمانی به‌روز بوده به‌گونه‌ای که این اداره کل افتخار دارد تمامی نسخه‌هایی که از طریق سیستم الکترونیک توسط پزشکان ویزیت می‌شود به‌روز پرداخت خواهد شد.

وی همچنین در مورد پرداخت هزینه بیماران کرونایی گفت: تمام هزینه‌های مرتبط با این بیماران بر اساس پروتکل‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در تعهد سازمان بیمه سلامت است و ۹۰ درصد هزینه‌های بستری نیز از سوی این سازمان پرداخت می‌شود.

عباسی ادامه داد: آزمایش تشخیص بیماری کرونا به‌صورت ۱۰۰ درصد رایگان انجام و هزینه آن در بخش دولتی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به حذف دفترچه بیمه سلامت گفت: هم‌اکنون بر اساس کد ملی به بیمه‌شدگان خدمات درمانی ارائه می‌شود و دفترچه ملاک بیمه بودن و نبودن افراد نیست بلکه کد ملی افراد باید در سامانه مربوطه ثبت شود و ارائه خدمات در مطب‌ها، کلینیک‌های ویژه، مراکز بهداشتی و درمانی و پاراکلینیک تنها با کد ملی انجام می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان افزود: بیش از ۸۲۰ موسسه درمانی در استان اعم از پزشکان عمومی، متخصص، فوق تخصص، داروخانه‌ها، سونوگرافی و غیره در بخش خصوصی و دولتی با بیمه سلامت قرارداد همکاری دارند و به بیمه‌شدگان خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان صندوق‌های بیمه سلامت همگانی و روستاییان عزیز به‌منظور تمدید پوشش بیمه‌ای خود و افراد خانواده می‌توانند با مراجعه به آدرس http//.bimehsalamatiranian.ir یا دفاتر پیشخوان نسبت به تمدید پوشش بیمه‌ای خود اقدام کنند.

عباسی گفت: از جمعیت ۲ میلیون و ۸۰۰ هزارنفری استان ۲ میلیون و ۱۵۷ هزار و ۵۱۶ نفر در پنج صندوق کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی، سایر اقشار و ایرانیان تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار دارند که بیشترین آمار بیمه‌شدگان نیز مربوط به بیمه‌شدگان روستاییان است.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha