خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12652
۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۲:۲۹

تغییر رنگ کرونا در سیستان و بلوچستان و صدای زنگ خطر

تغییر رنگ کرونا در سیستان و بلوچستان و صدای زنگ خطر
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با کم‌توجهی به رعایت نکات بهداشتی، انتظار تغییر رنگ شهر‌های مختلف سیستان و بلوچستان و افزایش آمار بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا وجود دارد.

به گزارش اس.بی پرس، علیرضا شهرکی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر زابل با وضعیت قرمز کرونا، زاهدان زرد و ایرانشهر در وضعیت نارنجی قرار دارد.

علیرضا شهرکی افزود: با کم‌توجهی به رعایت نکات بهداشتی، انتظار تغییر رنگ شهر‌های مختلف سیستان و بلوچستان و افزایش آمار بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا وجود دارد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه معیار رنگ‌بندی کرونایی در شهرستان‌ها بر اساس وضعیت بیمارستان‌هاست گفت: تعداد افراد بستری مثبت کرونا به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت منطقه ارزیابی‌شده بطوریکه وجود بیشتر از تعداد مورد نظر، شهر مربوطه نارنجی اعلام می‌شود.

به گفته هاشمی شهری رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: در حال حاضر آمار مبتلایان این ویروس در استان به ۱۲۸ هزار و ۷۸۹ نفر رسیده و آمار درگذشتگان ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲ هزار و ۵۹۷ نفر رسیده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha