خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12656
۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۷

بیش از ۲۰ هزار تن انار در سیستان و بلوچستان برداشت شد

بیش از ۲۰ هزار تن انار در سیستان و بلوچستان برداشت شد
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ هزار و ۷۸۲ تن انار امسال از سطح باغات جنوب ستان برداشت و روانه بازار مصرف‌شده است.

به گزارش اس.بی پرس، اردشیر شهرکی مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان، گفت: ۲ هزار و ۲۸۰ هکتار از باغات سیستان و بلوچستان را انار تشکیل می‌دهد که افزون بر یک هزار و ۷۰۰ هکتار آن بارور و بقیه غیر بارور است.

وی با بیان اینکه برداشت انار در سیستان و بلوچستان به اتمام رسید، افزود: عمده انار کشت‌شده در این استان بی دانه سنگان، ملس ساوه، شهسوار، بی‌دانه فردوس و رباب است.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: انار برداشت‌شده از باغات استان علاوه‌بر تازه خوری برای مصارف دیگر از جمله رب انار، ادویه محلی و رنگ رزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به خواص انار گفت: این میوه علاوه‌بر خواص آنتی‌اکسیدانی منبع خوبی از انواع ویتامین‌ها از جمله ویتامین A، C و E و اسید فولیک است.

شهرکی اظهارداشت: مهم‌ترین نوع انار سیستان و بلوچستان که شهرت جهانی دارد انار سنگان بوده که هم‌اینک برداشت آن نیز به اتمام رسیده است.

تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان در طول سال رواج دارد و زمین‌های برخی مناطق این استان مانند نیکشهر، سرباز، ایرانشهر، کنارک و چابهار در هر سال توان تولید ۲ بار محصول را دارند.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha