خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12660
۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۳:۲۰

اجازه ندهیم فضای مجازی جولانگاه دشمنان شود

اجازه ندهیم فضای مجازی جولانگاه دشمنان شود
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز فضای مجازی در همه ابعاد زندگی، کاری و در همه جا حضور دارد و اگر این فضا را رها کنیم، تبدیل به جولانگاه دشمن می‌شود.

به گزارش اس.بی پرس، سردار محمد پاکپور امروز در آیین افتتاحیه مرحله استانی سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج سیستان و بلوچستان که صبح امروز در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد، بیان کرد: امروز فضای مجازی در همه ابعاد زندگی، کاری و در همه جا حضور دارد و اگر این فضا را رها کنیم، تبدیل به جولانگاه دشمن می‌شود.

وی عنوان کرد: اگر برای ایجاد امنیت در یک منطقه در پادگان‌ها مستقر باشیم ولی هیچ حضوری در مناطق مختلف آن منطقه نداشته باشیم و جغرافیانی منطقه دستمان نباشد، امنیت برقرار نمی‌شود، چرا که میدان و جولانگاه عناصر تروریسم می شود و ایجاد ناامنی می‌کند.

سردار پاکپور افزود: اگر آن منطقه و جغرافیا را از دست تروریست ها و عناصر ناامن کننده بگیریم، بدون شک آن‌ها محدود می‌شوند و نمی‌توانند اهداف خود را که ایجاد ناامنی است، به سرانجام برسانند، فضای مجازی هم همان‌گونه است.

وی تصریح کرد: اگر در فضای مجازی به صورت فعال ورود پیدا نکنیم و از محتوای بیگانه استفاده کنیم به طور قطع با مشکل مواجه خواهیم شد، حضور و ورود در فضای مجازی برای ایجاد محتوا مهم ترین رسالت افرادی است که در این زمینه تخصص دارند و فعالیت می‌کنند.

به گفته فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رویدادهایی که توسط سازمان بسیج و نهاد های دیگر برگزار می‌شود، می‌تواند کمک کند که گروه ها و تیم های مختلف را بشناسیم و از این نیروهای متخصص استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: این که بتوانیم تیم های تخصصی تولید محتوا را هدایت کنیم، بسیار مهم است، چرا که پراکنده‌کار کردن آن‌ها مشکل ایجاد می‌کند و نمی‌تواند تاثیر اساسی را در محتوای فضای مجازی ایجاد کند.

 سردار پاکپور اظهار کرد: در فضای مجازی باید برنامه و خط و مشی اساسی داشته باشیم، همگان در همه موضوعات وارد نشوند، در هر موضوعی متخصص آن و هر فرد بر اساس سررشته‌ای که در هر زمینه‌ای دارد، ورود کند، فقط باید مکانی وجود داشته باشد که چنین گروه ها و تیم هایی هدایت شوند، محورهایی برای تولید محتوا مشخص شود و به سمت هدف مدنظر سوق پیدا کند.

به گفته وی، این هدف سیطره بر فضای مجازی و محتوای این عرصه، متناسب با اعتقادات، ارزش‌ها و آرمان های ما است که این کار اساسی باید دنبال شود، البته در کشور این اقدام با توان متخصصین و بسیجیان در حال انجام است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در فضای مجازی شاید خیلی مشکل داشته باشیم، ولی جوانان ما کارهای زیاد و موثری در این زمینه انجام داده اند و هوشمندانه اتفاقاتی که در فضای مجازی رخ می‌دهد را خنثی می‌کنند.

وی با اشاره به گستردگی فضای مجازی، گفت: اگر تمام موضوعات و مسائل را به‌خوبی بتوانیم مدیریت و تولید محتوا کنیم موفق خواهیم بود، اما اگر از محتوا و محصولات دیگران که متناسب با هدف و سیاست خود نسبت به تولید اقدام می‌کنند، استفاده کنیم، دچار مشکل می‌شویم.

سردار پاکپور افزود: مسئولین باید خط دهی متناسب داشته باشند و طرح‌ها به گونه ای باشد که همه را با یک هدف در کنار موضوعات هدایت کنند.

وی با اشاره به محورهای مرحله استانی رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج سیستان و بلوچستان گفت: جهش تولید، مهارت افزایی و اتکا به توان داخل و کسب‌وکارهای الکترونیک، مقابله با کرونا و واکسیناسیون جمعی علیه این ویروس منحوس و نگاه ویژه به ظرفیت‌ها و معرفی استان سیستان و بلوچستان در راستای توسعه و امنیت پایدار، وحدت و همدلی محور مقاومت و استکبارستیزی برای تولید محتوا در این رویداد مشخص‌شده است.

 

 انتهای پیام/

منبع : farsnews.ir

نظرات شما

capcha