خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12669
۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۹:۳۸
با حضور رئیس جهاد دانشگاهی کشور انجام شد؛

انتصاب سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان

انتصاب سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان
با حضور دکتر حمید رضا طیبی رئیس جهاد دانشگاهی کشور، استاندار سیستان و بلوچستان، روسای دانشگاه‌ها، مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، «عباس صفدری» به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی سیستان و بلوچستان منصوب شد.

به گزارش اس.بی پرس، دکتر حمید رضا طیبی در این جلسه با اشاره به سخن امام علی (ع) مبنی بر اینکه «علم قدرت است و هر کس به آن دست پیدا کند پیروز می‌شود و هر کس پیدا نکند شکست می خورد» گفت: مسئله اصلی کشور توسعه‌پذیری و تولید علم و فناوری است و جهاد دانشگاهی این مهم را در تولید علم و فناوری با انجام کار های متعدد نشان داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی در ادامه توسعه فناوری علم و دانش و کاربردی کردن آن را سه رکن مهم توسعه دانست و بیان کرد: توافق‌هایی با استاندار محترم انجام‌شده تا در تمامی موارد مدنظر حمایت دولت را برای انجام پروژه‌های جهاد دانشگاهی در استان داشته باشیم.

دکتر طیبی تاکید کرد: همچنین تلاش می کنیم تا در مسائل مهمتر نظیر درمان ناباروری، زخم‌های بدخیم به‌مانند زخم‌های دیابت و برخی سوختگی‌ها، اصلاح نژاد دامی و گیاهان روغنی و دارویی کارهای ویژه‌تری را در استان سیستان و بلوچستان پیگیری کنیم.

 

 

همچنین حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه نیز گفت: دانش لازمه توسعه است و برای پیشرفت و توسعه سیستان و بلوچستان توجه به دانش بسیار مهم و حیاتی است که با داشتن ظرفیت علمی و فناورانه جهاد دانشگاهی می‌توان از آن برای پیشرفت استان استفاده کرد.

استاندار در ادامه رفع مشکلات جامعه را در نیازمندی به علم و تولید وابسته دانست و لازمه تولید را در گرو توسعه طرح‌های دانش بنیان عنوان کرد.

مدرس خیابانی گفت: جهاد دانشگاهی تواسته روح خودباوری و تولید و ساخت را در کشور نمایان کند.

استاندار همچنین خواستار تداوم این روحیه در این نهاد شد و بیان کرد: که همه ایران به نتیجه رسیده که کشورهای خارجی چیزی در اختیار ما قرار نمی‌دهند و این تحریم‌ها این پیامد را داشت که ایرانیان با تکیه بر خودشان بتوانند در تولید، پیشرفت و آبادانی به سرعت حرکت کنند.

وی در ادامه، اتصال سیستماتیک بین حوزه پژوهشی، آموزشی و فرهنگ با دستگاه‌ها را برای حل مشکلات در حوزه اجرایی امری ضروری دانست و گفت: با ورود جهاد دانشگاهی به حوزه‌های مختلف و با استفاده از ظرفیت علمی این نهاد می‌توان به توسعه سیستان و بلوچستان سرعت بخشید.

وی همچنین، با ارائه پیشنهاداتی در بخش‌های مختلف شامل چاه‌های ژرف، دام های سنگین شامل گاو سیستانی و شتر بلوچی، گیاهان دارویی با ایجاد یک ظرفیت بزرگ در استان و ورود حوزه سیمان تعریف موضوعشان را برای جهاد دانشگاهی مشخص کرد و از همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط تقاضای همکاری با جهاد دانشگاهی را داشت.

 

 

لازم به ذکر است در پایان این جلسه «عباس صفدری» به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی استان سیستان و بلوچستان معرفی شد و از زحمات دکتر منصور تاجری تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 انتهای پیام/

منبع : isna.ir

نظرات شما

capcha