خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12672
۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۸:۲۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی:

جوانان خلاق آینده خوبی برای سیستان و بلوچستان ترسیم خواهند کرد

جوانان خلاق آینده خوبی برای سیستان و بلوچستان ترسیم خواهند کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود جوانان خلاقی که در حوزه مجازی فعالیت دارند، آینده خوبی برای این استان قابل ترسیم است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مسگرانی شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از سومین رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج اظهار داشت: باید به برگزارکنندگان این رویداد دست‌مریزاد گفت اقدام خوبی بوده که از سوی سازمان فضای مجازی بسیج طی چند سال اخیر شروع‌شده است.

وی ادامه داد: تنوعی که در این رویداد وجود دارد و حضور شرکت‌کنندگان از همه نقاط استان ازجمله شهرستان‌های مهرستان، نیمروز، زابل، کنارک و نقاطی که اتفاق فرهنگی خاصی در آن رخ نداده مایه افتخار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل در حوزه فضای مجازی تولید محتوای خوب و مناسب برای خانواده‌هاست خاطرنشان کرد: در رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج خیلی خوب‌روی موضوع‌ کار می‌شود افراد بااستعداد و خلاقی در این برنامه حضور دارند.

وی تصریح کرد: باوجوداینکه روز اول رویداد است و شرکت‌کنندگان در مرحله ایده پردازی و سناریو نویسی قرار دارند اما مشاهده کردیم که هم نوع کارشان خوب بوده و هم تکنیک‌هایی که جوانان حرفه‌ای و خلاق بکار گرفته‌اند حرفه‌ای است.

مسگرانی بیان کرد: به جمع حاضر در این رویداد بسیار امیدوار هستم از هیچ کمکی که برای حمایت از آن‌ها در توان باشد دریغ نخواهیم کرد خواسته ما از مسئولان برگزاری این رویداد این است که این مسیر را ادامه دهند اتفاق بسیار خوشایندی محسوب می‌شود که همه استان باید از این فرصت استفاده کنند.

وی افزود: در حوزه گردشگری نیز کارهای خوبی در حال تولید است. نهادهای فرهنگی و بهداشتی از این فرصت استفاده کنند بچه‌های خوب و خلاقی در این جمع حضور دارند که بهره‌مندی از ظرفیت آن‌ها می‌تواند منجر به اتفاق‌های خوبی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: خواهشی که دارم این افراد حمایت شوند اگر می‌خواهند برای راه‌اندازی موسسه مجوز بگیرند ما حاضر به حمایت هستیم و از طرح و ایده‌هایشان در رویدادهای مختلف بهره خواهیم برد از این ظرفیت استفاده مطلوب‌تری در طول سال در همه بخش‌ها صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: امسال توفیق حاصل شد با همه شرکت‌کنندگان صحبت کنم با توجه به خلاقیت جوانان حاضر یقین دارم در پنج سال آینده نهضت تولید محتوا متناسب با پیشرفت‌های علمی رقم بخورد.

مسگرانی افزود: نکته خوبی که در شرکت‌کنندگان مشاهده کردم این بود که متناسب با تکنولوژی و ظرفیت‌های مختلفی که در هر پدیده‌ای ازجمله انیمیشن و بازی موبایلی در سطح جهان رخ می‌دهد اطلاعات خوبی دارند و در حال تولید هستند که خیلی مهم است.

وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان شهرستان‌هایی که مشکل ارتباطی دارند هم نسبت به تولید نرم‌افزار اقدام کردند خیلی مهم است که تا این اندازه دقت داشته و با این جمع شاید بتوان ظرفیت‌های خوب اقتصادی و فرهنگی استان را به شکل مطلوبی معرفی کرد.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha