خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12674
۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۰۸:۳۳
استاندار سیستان و بلوچستان:

هیچ مرزبندی در انتصابات بین شیعه و سنی وجود ندارد

هیچ مرزبندی در انتصابات بین شیعه و سنی وجود ندارد
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: هیچ مرزبندی در انتصابات بین شیعه و سنی در پست‌های مدیریتی این استان وجود ندارد و تنها برای ما کارآمدی و توانمند بودن افراد حائز اهمیت است.

به گزارش اس.بی پرس، حسین مدرس خیابانی در نشست با دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم‌اینک ۲ معاون استاندار این استان از اهل سنت هستند و ما هیچ‌گاه بین شیعه و سنی تمایزی قائل نیستیم.

وی ادامه داد: در چند روز اخیر ۲ انتصاب در سیستان و بلوچستان انجام شد که این انتصابات از میان برادران اهل سنت در این استان بوده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فضای همدلی و وحدت در این استان پهناور با وجود تمام تلاش دشمنان هم‌پیوستگی دارد و هیچ‌کسی نمی‌تواند این اتحاد را از بین ببرد.

وی بیان کرد: پیوند بین شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان بسیار عمیق و ناگسستنی است و این پیوند عمیق همواره نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده است.

مدرس خیابانی اظهار داشت: شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در تمام صحنه‌های انقلاب اسلامی در کنار مسئولان خود بوده‌اند و ما به این همدلی و وحدت در این استان افتخار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی کارآمد عامل توسعه است افزود: اگر بخواهیم کشور به‌ویژه سیستان و بلوچستان به توسعه و پیشرفت برسد باید توجه ویژه‌ای به بخش نیروی انسانی آن کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: آموزش نیروی انسانی کارآمد و متخصص در توسعه اقتصادی یک منطقه بسیار حائز اهمیت است و این مسئله باید همواره موردتوجه مسئولان باشد.

وی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های بی‌نظیری درزمینهٔ اقتصاد دریا محور، مرز، کشاورزی و معادن بسیار غنی دارد که باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران را در این استان پهناور فراهم کرد.

مدرس خیابانی تأکید کرد: مرکز جذب سرمایه‌گذاری بدین منظور در استانداری سیستان و بلوچستان تشکیل‌شده و از هر ظرفیتی برای جذب سرمایه‌گذار در این استان استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به برنامه گردشگری تقریبی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: ما در این استان از این برنامه حمایت خواهیم کرد زیرا این مسئله را یک فرصت برای معرفی و جذب سرمایه‌گذار می‌بینیم.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همچنین ما اعلام آمادگی داریم تا از هر کمکی برای گسترش دانشگاه تقریب مذاهب در این استان ازجمله واگذاری زمین و انشعابات برق، آب و گاز نهایت همکاری را داشته باشیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : sbpress.ir

نظرات شما

capcha