خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12684
۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۲۱:۳۹

پایان پروژه دوبانده سازی محور زاهدان به زابل تا پایان سال ۱۴۰۲

پایان پروژه دوبانده سازی محور زاهدان به زابل تا پایان سال ۱۴۰۲
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان از روند اجرای پروژه دوبانده سازی محور مواصلاتی زابل به زاهدان بازدید کرد.

به گزارش اس.بی پرس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه راه‌سازی می‌تواند نقش بسزایی در توسعه اقتصادی استان داشته باشد گفت: امید داریم با تأمین اعتبار و فعالیت دقیق و مستمر شرکت‌ها، پروژه دو بانده سازی محور سریع‌تر به اتمام برسد تا رفاه و ایمنی برای مسافران فراهم شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محامی با اشاره به اینکه استان هم‌جواری با کشور‌های همسایه دارد و این موقعیت جغرافیایی فرصت بالقوه‌ای برای ترانزیت خواهد بود افزود: تردد خودرو‌های ترانزیتی و شخصی در مسیر‌های مواصلاتی استان زیاد است و دو بانده شدن این مسیر‌ها می‌تواند سرعت حمل‌ونقل کالا‌ها و جابجایی مسافران را افزایش دهد که به طبع آن رشد اقتصادی در منطقه به وجود خواهد آمد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این بازدید گفت: در حال حاضر بیش از ۱۲۰ کیلومتر بزرگراه در تمامی مسیر‌های ترانزیتی این استان در حال ساخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به ساخت بزرگراه در مسیر زابل_ زاهدان گفت: در سال‌های اخیر برای احداث بزرگراه در محور مهم استان بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و برای اتمام آن نیز ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز است تا پایان سال ۱۴۰۲ این پروژه مهم راه‌سازی استان به اتمام برسد. عطاالله اکبری افزود: مهم‌ترین پروژه زاهدان زابل و میلک است که ازلحاظ اقتصادی در حال انجام است و به ۷ قطعه و تعدادی شرکت‌های پیمانکاری تحویل داده‌شده تا سرعت اجرای کار افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری ۱۵ کیلومتر دیگر از این محور تکمیل خواهد شد گفت: برای کل بزرگ‌راه‌های استان سالیانه به ۲ هزار میلیارد تومان منابع مالی نیازمندیم.

اکبری با اشاره به اینکه هر کیلومتر راه‌سازی که در حال انجام است بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار مصرف می‌کند افزود: ۶۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است تا باقی‌مانده کوبانده سازی مسیر زاهدان زابل به پایان برسد.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha