خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12686
۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۲۱:۴۹

ایران میزبان مسابقات قهرمانی پرورش اندام جهان در سال ۲۰۲۳ شد

ایران میزبان مسابقات قهرمانی پرورش اندام جهان در سال ۲۰۲۳ شد
در جلسه هیئت اجرایی فدراسیون بین‌المللی بدنسازی و پرورش اندام IFBB در اسپانیا، با میزبانی ایران در رقابت‌های بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی جهان ۲۰۲۳ موافقت شد.

به گزارش اس.بی پرس، جلسه هیئت اجرایی IFBB روز گذشته در سانتاسوسانا برگزار شد. عبد المهدی نصیر زاده، رئیس فدراسیون بدنسازی ایران به‌عنوان رئیس کمیسیون ورزش‌های دانشگاهی IFBB و عضو هیئت اجرایی در این نشست حضور داشت.

در این جلسه که با حضور رافائل سانتونخا رئیس IFBB و دیگر مسئولان فدراسیون جهانی و فدراسیون‌های قاره‌ای برگزار شد، رئیس فدراسیون بدنسازی کشورمان به‌عنوان عضو جدید هیئت اجرایی معرفی شد.

وی با اشاره به وضعیت بدنسازی در ایران و جهان در سخنانی گفت: مسابقات دانشگاهی پرورش اندام ابتدا باید به‌صورت قاره‌ای برگزار شود و دو تیم برتر هر قاره در مسابقات جهانی شرکت کنند.

بحث میزبانی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ از دیگر مباحث مطرح‌شده در این نشست بود که مورد موافقت اعضا قرار گرفت تا به‌این‌ترتیب کشور ایران بتواند میزبانی این رویداد مهم را برای دو سال آینده کسب کند.

بعدازاین جلسه کنگره جهانی با حضور نمایندگان ۱۰۵ کشورهای حاضر برگزار شد.

رافائل رئیس IFBB در این جلسه گفت: تلاش می‌کنیم این مسابقات وارد بازی‌های المپیک شود و اولین گام این است که این رقابت در بازی‌های قاره‌ای برگزار شود. از اقدامات مفید اخیر این بود که فدراسیون جهانی پرورش اندام عضو فیزو شد. ما هم کمیسیون ورزش‌های دانشگاهی را تشکیل دادیم و عبد المهدی نصیر زاده را به‌عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کردیم و قرار است مسابقات دانشگاهی نیز به‌زودی برگزار شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha