خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12691
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۰۹:۱۸

چهار بازارچه صنایع‌دستی در سیستان و بلوچستان در حال احداث

چهار بازارچه صنایع‌دستی در سیستان و بلوچستان در حال احداث
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان گفت: به‌منظور فروش محصولات صنعتگران چهار بازارچه صنایع‌دستی در استان در حال احداث است.

به گزارش اس.بی پرس، محمد بهروز عیسی زهی معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان، با اشاره به اینکه صنعتگران زیادی در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند گفت: از این میان حدود ۱۲ هزار صنعتگر شناسه دار برای دریافت مجوز اقدام کرده و در سامانه ثبت‌شده‌اند.

محمد بهروز عیسی زهی با بیان اینکه از این چهار بازارچه دو بازارچه در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد افزود: بازارچه صنایع‌دستی کلپورگان در روستای کلپورگان به‌عنوان اولین روستای ایران که در سال ۹۶ به ثبت جهانی رسیده، با ۹ غرفه در حال ساخت است و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: بازارچه صنایع‌دستی زابل نیز دارای ۱۰ غرفه است که بین ۶۰ تا ۷۰ درصد مراحل کار انجام‌شده و آماده بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: بازارچه صنایع‌دستی در زاهدان با عنوان سرای ملک با ۲۵ تا ۳۰ غرفه و بازارچه تنگ سرحه در روستای ملی حصیربافی تنگ سرحه نیز در صورت تأمین اعتبار سال آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی بیان کرد: این بازارچه‌ها در شهرستان‌هایی راه‌اندازی می‌شوند که بیشترین صنعتگر را دارند.

عیسی زهی ادامه داد: در کنار این بازارچه‌ها در طول سال به مناسبت‌های مختلف بازارچه‌های موقت راه‌اندازی می‌شود و غرفه‌ها به‌صورت رایگان در اختیار صنعتگران قرار می‌گیرد.

وی گفت: همچنین به مناسبت‌های مختلف بازارچه‌های نوروزی در ایام نوروز و بازارچه‌های فصلی در مکان‌هایی که بیشترین تردد را دارند راه‌اندازی می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : yjc.news

نظرات شما

capcha