خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12696
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۰۹:۵۴
سرپرست هیئت تجاری کنیا:

سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در چابهار مدنظر است

سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در چابهار مدنظر است
رئیس مجلس ایالتی و سرپرست هیئت تجاری مورانگا کنیا در شرق آفریقا با بیان اینکه به دنبال ایجاد یک تجارت پایدار و طولانی‌مدت در منطقه آزاد چابهار هستیم گفت: در حال حاضر هدف تجار کنیا سرمایه‌گذاری در حوزه چای و قهوه و در مرحله بعد، سایر محصولات است.

به گزارش اس.بی پرس، لئونارد کاریوکی جمعه‌شب در نشستی با مدیران و فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: هدف از سفر ما به ایران خصوصاً منطقه آزاد چابهار، تقویت روابط اقتصادی و تجاری بین ایالت مورانگا و چابهار است.

وی افزود: رویکرد و نگاه تجاری ما در چابهار، موقتی نبوده و ارتباط طولانی‌مدت اقتصادی مدنظر بازرگانان مورانگا (Muranga) است.

رئیس مجلس ایالتی مورانگا کنیا ادامه داد: به چابهار آمدیم چون می‌دانیم منطقه آزاد چابهار دارای جایگاه استراتژیک و راهبردی در خاورمیانه است.

وی تصریح کرد: رؤیای تقویت ارتباطات تجاری در حال شکل‌گیری است و به همین دلیل هیئتی از بازرگانان با ما همراه شدند تا موارد تجاری و سرمایه‌گذاری در این منطقه را بررسی و با تجار چابهار گفت‌وگو کنند.

کاریوکی با بیان اینکه طی روزهای گذشته با تجار زیادی در نقاط مختلف ایران ملاقات کردیم گفت: اما احساس کردیم که سفر ما به ایران بدون آمدن به چابهار کامل نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بنا داریم شرکای تجاری خودمان را پیدا کنیم اظهار داشت: می‌خواهیم هر اقدام تجاری ما در منطقه آزاد چابهار به‌صورت شراکت با تجار این منطقه باشد.

 

توانمندی سرمایه‌گذاران لازمه ارائه تسهیلات و مشوق‌ها است

 

 

محمد هدایی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار هم در این نشست اظهار داشت: در منطقه آزاد چابهار ابتدا توانمندی تجار را بررسی و سپس نسبت به ارائه تسهیلات اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: همواره در کنار تجار باانگیزه و توانمند هستیم و از آن‌ها حمایت می‌کنیم تا بتوانند در تجارت خود موفق شوند.

به گفته وی، سرمایه‌گذاران مورانگای کنیا نیز با انتخاب منطقه آزاد چابهار، مسلماً آینده روشنی در بحث تجارت خواهند داشت و در مباحث مربوط به حوزه کشاورزی و صنایع فرآوری هم می‌توانیم نقاط مشترک زیادی تعریف کنیم.

وی از مزایای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار به فروش زمین با اقساط بی‌بهره و تخفیف در بخش‌های انبارداری اشاره کرد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان اینکه از طرح‌های مشارکتی استقبال می‌کنیم گفت: علاقه‌مندیم تجاری که به این منطقه می‌آیند با استفاده از دانش و تجربیات فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار، سریع‌تر به نتیجه مطلوب خود برسند.

فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار و مورانگا همچنین در خصوص چگونگی همکاری و فعالیت در حوزه فرآوری، بسته‌بندی و صادرات مواد غذایی ازجمله چای، قهوه، برنج و دانه‌های روغنی به بازارهای پیرامونی گفت‌وگو کردند.

 

 

حسن کرابی رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد چابهار و سید بهاء‌الدین حسینی کارشناس وزارت امور خارجه ایران، سرمایه‌گذاران منطقه آزاد چابهار و هشت نفر از بازرگانان و تاجران فعال حوزه کشاورزی مورانگا در کنیا ازجمله ۲ عضو مجلس ایالتی این شهرستان و صادرکنندگان آواکادو، آناناس، قهوه و چای نیز در این نشست حضور داشتند.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha