خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12710
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۲

مدیران دولتی تا سه سال بعد از پایان مسئولیت ممنوع‌الخروج می‌شوند

مدیران دولتی تا سه سال بعد از پایان مسئولیت ممنوع‌الخروج می‌شوند
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: در طرح ممنوع‌الخروجی مدیران پس از پایان مسئولیت‌، درنهایت کمیسیون قضایی و حقوقی زمان ممنوع‌الخروجی را سه سال تصویب کرد که می‌کوشیم با این کار از اطلاعات ایران صیانت کنیم.

به گزارش اس.بی پرس، جلال رشیدی کوچی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با اشاره به طرح ممنوع‌الخروجی مدیران بعد از پایان دوران مسئولیتشان اظهار داشت: فقط یک ماده از طرح مذکور باقی‌مانده و تمامی مواد آن در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصویب رسیده است.

وی افزود:‌ بعد از پایان رسیدگی کمیسیون قضایی و حقوقی به طرح ممنوع‌الخروجی مدیران پس از پایان دوران مسئولیتشان متن نهایی به هیأت رئیسه تقدیم شده و در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد و من به‌عنوان طراح توضیحات لازم را در خصوص طرح مذکور به نمایندگان مجلس ارائه خواهم کرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تصریح کرد: در این طرح مدت‌زمان ممنوع‌الخروجی مدیران پس از پایان دوران مسئولیتشان سه سال در نظر گرفته‌شده است.

رشیدی کوچی درباره دلایل مطرح‌شدن طرح ممنوع‌الخروجی مدیران پس از اتمام دوران مسئولیتشان خاطرنشان کرد: هر فردی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیتی را برعهده می‌گیرد قطعاً به یکسری اطلاعات دسترسی پیدا می‌کند که بایستی پس از پایان مسئولیت به این حوزه سروسامانی داده شود. به‌گونه‌ای که اگر فردی بعد از بازنشستگی، استعفا و یا برکناری مسئولی کنار رفت و صندلی مدیریت را به فرد دیگری داد نتواند از آن اطلاعات سوءاستفاده کند.

وی تأکید کرد: ما به دنبال ممنوع‌الخروجی مدیران پس از پایان مسئولیتشان نیستم بلکه به دنبال محدودیت و مصونیتشان هستیم. لذا بایستی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی مطلع باشند که آن مدیر وقتی بنای سفر خارجی دارد از این موضوع مطلع باشند و بدانند که چه زمانی به سفر خارجی رفته و چه زمانی بازمی‌گردد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها عنوان کرد: طرح ممنوع‌الخروجی مدیران پس از پایان مسئولیتشان در حقیقت صیانت و مراقبت از مدیران جمهوری اسلامی است به‌طوری‌که ممکن است آسیب‌هایی در دوران مسئولیت و پس‌ازآن متوجه آن مدیر شود اما بنا داریم جلوی آن آسیب‌ها را بگیریم این در حالی است که ممکن است این آسیب‌ها هم به شخص باشد و هم به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha