خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12712
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۲:۰۳

جلسه سه‌ساعته ابراهیم رئیسی با اصلاح‌طلبان/«اصلاحات اقتصادی» دولت به‌زودی رونمایی می‌شود

جلسه سه‌ساعته ابراهیم رئیسی با اصلاح‌طلبان/«اصلاحات اقتصادی» دولت به‌زودی رونمایی می‌شود
اعتماد نوشت: در نشستی که هفته گذشته در دفتر ریاست‌جمهوری و به ریاست ابراهیم رئیسی برگزار شد، مهمانان آن همگی از مدیران روزنامه‌ها و رسانه‌هایی بودند که به جناح چپ و جریان اصلاحات نزدیک هستند.

به گزارش اس.بی پرس، هفته‌ای که گذشت عباس عبدی روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی اصلاح‌طلب در یادداشتی، به روایتی از نشستی پرداخت که روز دوم آبان ماه به دعوت دستگاه قضایی و با حضور غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه برگزار شد و در آن نشست جز عباس عبدی، از علی مطهری و ۵ نفر از مهمان دیگر نیز دعوت‌شده بود که بنا بر روایت عبدی، همگی از جوانان اصولگرایی بوده که چندان شناخته‌شده نبودند.

عباس عبدی در نخستین سطور نخستین شماره از آن سلسله یادداشت به ابتکاری اشاره‌کرده که اگر چه آن‌طور که این روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی در همان یادداشت‌ها توضیح داده، در ادامه در قوه قضاییه و حتی ظاهراً با دقت و کیفیتی افزون به اجرا درآمده و بر این پایه مسئولان ارشد و مشخصاً رئیس قوه قضاییه خواستار ارائه نقد و نظر نخبگان فارغ از سمت‌وسوی جناحی و گرایش سیاسی آنان شده‌اند.

اما به‌هرروی واقعیت آن است که این ابتکار، نخست در دولت سیزدهم مطرح و از سوی ابراهیم رئیسی پیشنهادشده بود. هرچند عبدی در همان سطور نخست روایت خود از نشست دوم آبان ماه با رئیس قوه قضاییه، از این گفته بود که پس از تماس از جانب دفتر ابراهیم رئیسی و درخواست نقد و نظر و پیشنهاد، او بی‌درنگ به این تماس پاسخ مثبت داده و عمده انتقادها و نظرهایش را به‌صورت یادداشت در فضای عمومی و برخی موارد را نیز از طریق همان شماره واتس‌آپی که از جانب دفتر ریاست‌جمهوری به این منظور تدارک دیده‌شده، مطرح کرده، اما به‌رغم پیشگامی دولت سیزدهم در ارائه و اجرای این ابتکار و حتی باوجودآنکه در یک‌ماهه نخست توجهی ویژه به پیشنهادها و انتقادها می‌شده، در ادامه دولت و دفتر رئیس‌جمهوری به نحوی دچار روزمرگی شده و پیشنهادها و انتقادها برخلاف هفته‌های نخست، از جایی به بعد کمتر شنیده‌شده‌اند.

 

نشست رئیسی و مدیران رسانه‌های اصلاح‌طلب

حالا، اما خبری در اختیار ما قرارگرفته که نشان از ثبات قدم دولت سیزدهم در حفظ ارتباط فراجناحی با نخبگان و مشخصاً تعامل با اصحاب رسانه دارد. خبری که از برگزاری نشستی به دعوت ریاست‌جمهوری و با حضور بیش از ۱۰ نفر از مدیران رسانه‌ها و مطبوعات حاکی است و بنا بر پیگیری‌ها، این نشست پیش از شامگاه چهارشنبه هفته گذشته و در دفتر ریاست‌جمهوری و به ریاست ابراهیم رئیسی برگزارشده و مهم‌تر اینکه مهمانان این جلسه همگی از مدیران روزنامه‌ها و رسانه‌هایی بودند که به جناح چپ و جریان اصلاحات نزدیک هستند.

نشستی که نزدیک به ۳ ساعت به طول انجامیده و ابتدا هرکدام از مدیران رسانه‌های حاضر دقایقی به بیان دیدگاه‌ها و نظرهایشان پرداخته و در پایان رئیس‌جمهوری در سخنانی به‌تفصیل به مطالب و موضوعاتی که از جانب مهمانان مطرح‌شده، پاسخ گفته است. این در حالی است که محمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، الیاس حضرتی صاحب‌امتیاز روزنامه اعتماد، مهدی رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق، علیرضا بختیاری، مدیرمسئول روزنامه دنیای اقتصاد، مصطفی کواکبیان مدیرمسئول روزنامه مردم‌سالاری، محمدعلی وکیلی مدیرمسئول روزنامه ابتکار، منصور مظفری مدیرمسئول روزنامه آفتاب یزد، عبداللهی مدیرمسئول روزنامه آرمان ملی، محمدرضا سعدی مدیرمسئول روزنامه جهان صنعت، علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسعود حیدری مدیرعامل خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، مصطفی فقیهی مدیرمسئول پایگاه خبری - تحلیلی انتخاب، شهاب‌الدین طباطبایی و احسان مازندرانی مهمانان این نشست بودند و همچنین علاوه بر ابراهیم رئیسی که ریاست این جلسه را بر عهده داشت.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha