خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12713
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۲:۵۴

وزیر آینده آموزش‌وپرورش این هفته به مجلس معرفی می‌شود

وزیر آینده آموزش‌وپرورش این هفته به مجلس معرفی می‌شود
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از احتمال معرفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش‌وپرورش در هفته پیش رو خبر داد.

به گزارش اس.بی پرس، محمدرضا احمدی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان احتمالی معرفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش‌وپرورش به مجلس برای اخذ رأی اعتماد، گفت: تاکنون گزینه‌های متعددی برای این پست مطرح‌شده‌اند که هنوز نهایی نشده است.

وی با بیان اینکه هنوز دولت به شکل رسمی گزینه‌ای را به مجلس معرفی نکرده است، ادامه داد: احتمال اینکه رئیس‌جمهور در هفته جاری گزینه پیشنهادی را به مجلس معرفی کند وجود دارد.

نماینده رشت در مجلس با تأکید بر اینکه هفته آینده مجلس جلسه علنی خواهد داشت و پس‌ازآن نمایندگان یک هفته برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند، عنوان کرد: با توجه به اینکه در زمان حضور نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه، زمان دولت برای معرفی وزیر پیشنهادی به اتمام می‌رسد بهتر است تا رئیس‌جمهور در هفته جاری وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس چون وزیر پیشنهادی باید طی یک هفته در مجلس حضور پیدا کند و برنامه‌های خود را برای نمایندگان ارائه کند، لازم است با توجه به میزان وقت باقی‌مانده هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود.

احمدی ادامه داد: بااین‌وجود اگر گزینه پیشنهادی دولت هفته آینده به مجلس معرفی شود،‌ با توجه به اهمیت موضوع، کمیسیون آموزش در روزهای تعطیلی مجلس با برگزاری جلسات فوق‌العاده به بررسی برنامه گزینه پیشنهادی دولت می‌پردازیم.

 

 انتهای پیام/

منبع : khabaronline.ir

نظرات شما

capcha