خبرگزاری مردمی سیستان و بلوچستان


کد: 12715
۱۴۰۰/۰۸/۱۵ - ۱۳:۰۸

۳۸۰۰ هکتار از زمین‌های سیستان زیرپوشش طرح فرعی آب‌رسانی قرار گرفت

۳۸۰۰ هکتار از زمین‌های سیستان زیرپوشش طرح فرعی آب‌رسانی قرار گرفت
مدیر آب‌وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: شبکه فرعی آبیاری در بیش از سه هزار و ٨٠٠ هکتار از اراضی زیرپوشش طرح آب‌رسانی دشت سیستان امسال اجرایی شد.

به گزارش اس.بی پرس، جعفر زربافتی اظهار داشت: عملیات اجرایی فاز دوم آب‌رسانی دشت سیستان از مهرماه سال گذشته آغاز شد و تاکنون مطالعه و طراحی سطحی حدود ١١ هزار هکتار با ۵۵۵ گروه هم آب از شبکه فرعی به پایان رسیده که از این سطح معادل سه هزار و ٨۶٨ هکتار آن اجرایی شده است.

وی ادامه داد: برای ادامه اجرای شبکه فرعی در مزارع پنج شهرستان حوزه سیستان در سال جاری ٧٠٠ میلیارد ریال اعتبار تأمین و هزینه خواهد شد.

مدیر آب‌وخاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: در اجرای طرح صرفاً از پیمانکاران بومی دارای صلاحیت استفاده می‌شود بطوریکه ٢۵ شرکت پیمانکار بومی، عملیات اجرایی طرح شامل انتقال آب با لوله از محل حوضچه‌های پنج هکتاری به سرمزارع یک هکتاری را بر عهده دارند.

زربافتی افزایش بهره‌وری مصرف آب، توزیع پایدار، یکسان و مطمئن آب بین کشاورزان را از اهداف مهم اجرای فاز دوم طرح آب‌رسانی ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان برشمرد و گفت: این مهم تقاضامحور بوده و بر اساس درخواست کشاورزان و مشارکت آنان انجام می‌شود.

با اجرای طرح آبیاری، انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی دشت سیستان به‌وسیله لوله انجام می‌شود.

 

 انتهای پیام/

منبع : irna.ir

نظرات شما

capcha